Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Олег Рипан – найкращий тренер 7-го туру VBET UA Першої

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру VBET UA Першої ліги сезону 2022/23.

Матч фаворитів західної групи не затінив протистояння в Івано-Франківську – зважаючи на поразку «Карпат», «Епіцентр» у випадку успішного виїзду виходив би на чисте друге місце, проте «Прикарпаття» в такому випадку ризикувало своїм четвертим місцем. Отже, ніхто в цьому матчі не мав права програвати.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер івано-франківського «Прикарпаття» Олег Рипан. Його підопічні обіграли кам’янець-подільський «Епіцентр» (1:0 у домашньому матчі), що зберегло за ними місце в «чемпіонській зоні» в Групі «А».

1. Номінальний результат команди – 5
    (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Це був перший матч в офіційній історії протистояння двох команд, але він мав велике турнірне значення. «Епіцентр» в випадку перемоги скористався б поразкою львів’ян у Житомирі й вийшов на чисте друге місце, а от «Прикарпаття» в такому випадку ризикувало втратити четверте місце («Нива» дійсно виграла свій матч у «Буковини», отже, обійшла б суперника).

1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
    (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Наразі «Прикарпаття» переживає складні часи в кадровому плані – через травми та хвороби в матчі не могли зіграти захисники Писко та Пархуць, півзахисники Геник і Тітаєвський, вінгери Оринчак і Волошинович. Єдина хороша новина – повертався після вилучення нападник Барчук. У гостей у цьому плані ситуація була більш благополучно, і склад «Епіцентру» можна було вважати максимально наближеним до оптимального.

1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
    (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з програним матчем проти «Карпат», тренерський штаб Рипана та Яцурака здійснив три зміни в стартовому складі: вперше повернувся з лазарету основний воротар Піцан, замість Радульського зліва в захисті вийшов Савошко, а Барчук замінив півзахисника Кузьмина (зайняв звичне місце форварда, тоді як Цюцюра опустився назад на місце інсайда, атакувального півзахисника).

1. Тренерська майстерність – 5
    (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Хоча «Прикарпаття» рано повело в рахунку (пенальті Цюцюри на 6-й хвилині), цей матч поставив багато викликів перед тренерським штабом господарів. Ще до перерви травмувався в боротьбі за м’яч Піцан (Герич гідно замінив товариша), на другий тайм Рипан і Яцурак кинули відразу три заміни, а під час гри вдало керували темпоритмом. Відзначимо, що футболісти з лави запасних вписалися в гру, а той же Стадник навіть її суттєво посилив.

1. Накопичувальний критерій – 4
    (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Два останніх матчі до протистояння з «Епіцентром» прикарпатці програли з різницею в один гол – «Діназу» та «Карпатам». Ясна річ, було бажання перервати невдачі та здобути прийнятний результат, аби не ризикувати місцем у «чемпіонській зоні» ‒ першій четвірці. Тому, розуміючи, що до стабільних результатів і успішних серій ще далеко, ми віддаємо належне цій важливій перемозі над прямими конкурентами, здобутій «Прикарпаттям» всупереч складним обставинам і гідній опозиції.