Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Олег Красноперов – найкращий тренер 14-го туру VBET UA Першої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру VBET UA Першої ліги сезону 2022/23.

Заключний тур першого етапу зберігав певну інтригу на всіх полюсах, але особлива увага була до команд, яким навесні грати в одній групі (нагадаємо, в цьому сезоні після першого етапу суперники знову розділяються на дві вісімки – і враховуватимуться очки з суперниками своєї «вагової категорії»).

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер ФСК «Маріуполь» Олег Красноперов. Його підопічні обіграли київську «Оболонь» (4:1 у номінально виїзному матчі), здобувши першу в сезоні перемогу.

 1. Номінальний результат команди – 4
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Саме для маріупольців це важливий результат. Завершити перший етап без помилок – психологічно тяжко. А тут ще й суперник – команда-господар стадіону, на якому ФСК «Маріуполь» проводив домашні матчі. Здобувши перемогу в новому дербі, азовці завершили друге коло з хорошим настроєм і додали собі три очки, які пригодяться в весняній частині сезону. Варто нагадати, що «Діназ» виграв у першому колі – 2:0.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди втратили важливих гравців у центрі поля: вишгородці не задіяли Чуквуемеку та Білоуса, маріупольці – Мочевінського. Втім, якщо Іван – провідний півзахисник у ФСК «Маріуполь» (12 із 13 матчів починав з перших хвилин), то втрати господарів були більшою мірою гравцями ротації.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім туром (поразка 0:1 від «Буковини») тренерський штаб під керівництвом Красноперова провів дві зміни: замість Харжевського вийшов Булгаков (місце правого захисника), а Михайленко замінив Гору (не зовсім по позиції, вінгера змінив атакувальний півзахисник).

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Формація 4-1-4-1/4-3-3 дозволила маріупольцям дуже ефективно скористатися слабкими сторонами гри своїх суперників. Отримавши перевагу в рахунку перед перервою, гості вдало зіграли на зустрічних курсах, забили чотири м’ячі, могли забивати ще – і лише в кінцівці пропустили з пенальті. Зразкова перемога за рахунок керованості та хорошої тактики.

 1. Накопичувальний критерій – 4
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це перша в сезоні перемога ФСК «Маріуполь». Довгоочікуваний турнірний здобуток не дозволив команді покинути останнє місце, проте скоротив відставання від «Буковини» до всього двох очок. Так як було обіграно команду з нижньої вісімки, на другому етапі це покращує позиції азовців – вони стартують навесні не на останньому місці.

Лауреат 14-го ігрового дня в номінації «Тренер туру VBET UA Першої ліги»:
Олег Красноперов (ФСК «Маріуполь»)
Середній бал – 4,6

28.11.2022
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429