Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Іван Федик – найкращий тренер 13-го туру Favbet Ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Favbet Ліги

Заключний матч 2020 року мав особливе значення для «Руху». Дебютант УПЛ мав зустрітися з давно знайомим ще по Першій лізі суперником, якому раніше програвав – а тепер ці дві команди опинилися в підвалинах турнірної таблиці, і перемога відкривала львів’янам довгоочікувану можливість відштовхнутися від дна.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Лізі – головний тренер львівського «Руху» Іван Федик. Його підопічні завдали поразки СК «Дніпро-1» (4:1), здобувши першу перемогу за час виступів у Прем’єр-Лізі та покинувши останнє місце.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Зважаючи на турнірне становище, це був матч підвищеної ваги для обох команд – напередодні заключного туру 2020 року вони опинилися по сусідству внизу турнірної таблиці, і в випадку перемоги господарі випередили б суперників, покинувши останнє місце. При цьому в першолігові часи СК «Дніпро-1» двічі обігрував «Рух», забиваючи по три м’ячі за гру, тож баланс попередніх зустрічей був на користь гостей.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Вкотре відзначаємо катастрофічну кадрову ситуацію в СК «Дніпро-1» – команда не могла задіяти низку гравців як безпосередньо у матчі, так і в навчально-тренувальному процесі. До матчу на «Арені Львів» команда підійшла без десяти гравців основної обойми, включаючи Тейлора та Ді Франко, які дізналися про позитивний тест на Covid-19 напередодні гри, а також такого важливого гравця півзахисту, як Когут. Були втрати і в господарів, але все ж за кадровим компонентом менш бойовим був склад саме їхніх суперників.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з програним «Олімпіку» матчем попереднього туру львівський клуб провів три рокіровки в стартовому складі. Замість Парамонова в центрі захисту з’явився Стаменкович, Мартинюк замінив Копину в середині поля, а молодий Кухаревич (із додатковою особистою мотивацією) вийшов на вістрі атаки замість Кондракова. Ці заміни зіграли. Серед перелаштованих гравців варто відзначити Мисика – номінального вінгера чи атакувального хавбека. Він, як і центрхав Копина, системно награні на позиціях фулбеків.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

В рамках формації 4-5-1 «Рух» сповна використовує свої переваги – масований центр поля, швидкі фланги, гарну взаємодію і синхронність гравців групи атаки. Цей матч розпочався зі швидкого голу господарів, проходив під їхнім контролем і не вимагав зміни тактичної схеми, тож заміни, загалом, проводилися по позиціях, більшість пройшли вже в компенсований час, тренерський штаб міг собі дозволити вихід молодих гравців і навіть дебют юного легіонера.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Осіння частина сезону витрачена «Рухом» на адаптацію на новому рівні. Аж до останнього матчу 2020 року клуб-дебютант не мав перемог в УПЛ, проте справедливо буде відзначити, що під кінець першого півріччя львівська команда стабілізувала результати. Наприклад, на своєму полі «Рух» не програє вже три матчі поспіль (перемога та дві нічиї), ближче до відпустки покращено результативність і різницю м’ячів, а історична перша перемога в Favbet Лізі дозволяє львів’янам уникнути прикрості перезимувати на останній позиції в таблиці.

Лауреат 13-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Favbet Ліги:
Іван Федик («Рух» Львів)
Середній бал – 4,6

13.12.2020
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429