Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Геннадій Приходько – найкращий тренер 7-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2019/20.

Цього тижня у Другій лізі – відразу три тури з невеличкими перервами. І за такого щільного графіку – ще й відразу три протистояння за участі лідерів. Зрозуміло, увага була прикута до цих визначальних матчів, і в одному з них переможець здобув особливо важливу перемогу, перервавши свої невдачі та в меншості вигравши на полі суперника.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер криворізького «Гірника» Геннадій Приходько. Його підопічні переграли в гостях прямого конкурента – «Енергію» із рахунком 2:0, повернувшись у трійку найкращих у Групі «Б».

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Останній місяць не задався для криворіжців: нічия з миколаївцями, виліт із кубка від середняка Групи «А» – «Чайки», а потім і поразка в Херсоні від конкурента в боротьбі за медалі. Тому, як справедливо зазначив головний тренер «Гірника» після матчу, перемога була дуже важлива не тільки з турнірної, а й із психологічної точки зору.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Особлива обставина – «Гірник» пропускав наступний тур за календарем, а тому мав більше часу на відпочинок і відновлення, ніж суперник. Склад гостей був максимально наближеним до оптимального – за винятком забивного півзахисника Ярового, який останнім часом не грає в старті, а також кілька гравців (як Кателін, Нерубенко) підійшли до матчу на фоні недавніх пошкоджень, тож не мали змоги вийти з перших хвилин і відіграти весь матч. А от у господарів склався величезний форс-мажор із атакою – через відсутність трьох гравців на позиції форварда грав захисник Шевченко.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з матчем минулого туру в Херсоні, «Гірник» перебудувався – і багато в чому, вимушено. Замість Нерубенка в центрі півзахисту вийшов П’ятов, Гвоздевича змінив Шмат, а форварда Кателіна – вінгер Гоменко. Остання рокіровка, забігаючи наперед, призвела до суттєвих перестановок у групі атаки.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Улюблена схема криворіжців – 4-1-4-1 з варіаціями в центрі поля. Проте цього разу тренерський штаб «Гірника» зважився на цікаве рішення, яке раніше застосовувалося тільки в окремих випадках. На вістрі атаки вийшов фланговий півзахисник Цибульський, покликаний багато пресингувати, і лише з замінами на полі з’явився «кадровий» центрфорвард, а також було оновлено всі лінії для збереження темпу.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Попередні поразки перервали всі тривалі серії «Гірника», але відзначимо таке досягнення: у трьох останніх матчах проти «Енергії» криворожани здобули 7 очок із 9 можливих, хоча за тактичними особливостями це максимально незручний суперник для команди Приходька.