Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Едуард Хавров – найкращий тренер 4-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2019/20.

Цього сезону в Другій лізі жодна команда ще не забивала п’ять м’ячів за гру – навіть вдома. А от «Кристал» зумів назабивати стільки на виїзді!

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер херсонського «Кристалу» Едуард Хавров. Його підопічні розгромили «Реал-Фарму» з рахунком 5:0, разом із «Гірником» та «Енергією» очоливши Групу «Б».

1. Номінальний результат команди – 4
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Так, «Реал Фарма» стартував незадовільно й має курс на молодих гравців, але, по-перше, за вісім років протистоянь він ніколи настільки крупно не програвав херсонцям, а по-друге сам «Кристал» досягнув найвищої для себе результативності за один матч цього року. Ну, і найголовніше – за умов щільності в таблиці ця перемога допомогла команді замахнутися на лідерство.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди мали втрати. «Реал Фарма» після нічийного виїзду в Миколаїв втратив вилученого Дубину – провідного захисника, якого, за потреби, виставляли і в атаку. А от «Кристал» не міг розраховувати на травмованого Корякіна. Утім, що стосується гостей, можна константувати, що вони підійшли до гри в оптимальному складі.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Склад херсонців зіграний, в останніх турах навіть не переживає ротацією. При мінімальному наборі гравців «Кристал» грамотно наповнив склад, а тому ефективно використовує кадри. Останні штрихи – в новому сезоні Апостолюк награний на місці атакувального захисника, а новачок Мілесін вдало закрив місце лівого захисника.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Кристал» в основних рисах зберігає свою давню ігрову схему, яку втілює група перевірених старожилів – Цой, Барладим, Гливий, Лаптєв та інші. При номінальній схемі 4-2-3-1 у фазі атаки всі четверо атакувальних гравців міняються позиціями, імпровізують, вриваються в інші зони. А от при грі без м’яча команда компактно опускається, залишаючи попереду найшвидших гравців для пресингу в готовності стартувати на передачу на хід.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

У Групі «Б» «Кристал» лишається єдиною командою, яка все не пропускала м’ячів. Від початку травня херсонці не програють уже 8 матчів поспіль (6 перемог, 2 нічиї, м’ячі 19:1), досягнувши стабілізації складу та результатів. За відносно невеликої глибини складу та досить скромних можливостей у комплектації, ця команда регулярно перебуває серед лідерів і готує плацдарм для переходу на якісно новий рівень.

Лауреат 4-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Едуард Хавров («Кристал»)
Середній бал — 4,6

17.08.2019
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429