Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Едмар – найкращий тренер 22-го туру VBET Ліги УПЛ

• на світлині metalist1925.com: Едмар (ліворуч) разом із Олегом Голодюком

У турі з «Класичним», здавалося б, матч двох команд із нижньої частини таблиці мав би бути в тіні. Проте, так вийшло, що саме тут переможець продемонстрував більш цілісну, гармонійну гру, а команда проявила керованість і чітку тренерську задумку. Це навіть попри те, що головний тренер Едмар був дискваліфікований і не міг знаходитися в технічній зоні, тож його найближчий помічник Олег Голодюк безпосередньо керував із лави запасних

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер харківського «Металіста 1925» Едмар Галовський де Ласерда. Його підопічні обіграли ПФК «Львів» (2:0 на виїзді), що дозволило їм закріпитися в серединці.

  1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Звісно, в контексті ліги це не був головний матч, але його вага для учасників і їхніх конкурентів безсумнівна. По-перше, раніше «Металіст 1925» мав труднощі з цим суперником – обидва попередні матчі завершилися нічиїми. По-друге, зважаючи на успіхи конкурентів, невдача в цьому виїзді могла б погіршити становище харків’ян. У контексті положення команд у нижній частині таблиці цей матч вирішував багато.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Вважаємо кадрові проблеми харків’ян суттєвими: травмовані досвідчені воротар Мозіль і нападник Пономар, дискваліфікований провідний правий фулбек Жичиков. У господарів були свої втрати, включаючи таких важливих гравців, як Грисьо, проте вони провели активну селекційну роботу й перед весняною частиною сезону доукомплектувалися майже 15 новачками, так що мали б знайти заміну втраченим.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб «Металіста 1925» практично повторив склад минулого туру, який зіграв з «Олександрією» (єдиний виняток – це заміна дискваліфікованого Жичикова на універсала Безуглого, який у цій команді на місці правого захисника ще не виходив). Відзначимо, що цей варіант старту награний відносно недавно, деякі донедавна основні гравці наразі борються за свій ігровий час через заміни.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Базова схема харків’ян – 4-1-4-1, вони зазвичай залишаються вірними саме цій побудові й системно підбирають кадри під формацію з легкими, швидкими флангами та сильною середньою лінією з майстерними, технічними гравцями. Відзначимо, що «Металіст 1925» вдало коригував гру по ходу. Зокрема, після серії замін оборонець Капінус перейшов на місце Безуглого праворуч, той змістився в центр, а ліворуч заграв Рудавський, який вийшов із лави запасних. Такі рокіровки ця команда застосовує плавно, добре знаючи можливості гравців.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Вісім матчів поспіль ще з листопада місяця «Металіст 1925» не міг виграти. Перемога у Львові обірвала цю затяжну серію. Приємно відзначити, що харків’яни другий тур поспіль не програють – після нічиєї в Ковалівці здобули перемогу над ПФК «Львів». Звісно, до ігрової стабільності ще далеко, турнірні результати не дають самозаспокоєння, проте, на відміну від багатьох конкурентів, які більше доукомплектовувалися взимку, «Металіст 1925» вдало реалізовує весь свій кадровий потенціал.

Лауреат 22-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Едмар («Металіст 1925» Харків)
Середній бал – 4,6

24.04.2023
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429