Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Дмитро Михайленко – найкращий тренер 6-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19.


Матч найголовніших фаворитів сезону мав відповісти відразу на кілька важливих питань – щодо тактичної переваги, щодо розстановки сил у групі лідерів, щодо перших підсумків літньої трансферної кампанії. Але, навіть маючи на увазі певну перевагу свого поля для господарів, важко було б очікувати настільки крупної, безапеляційної перемоги однієї з команд.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер СК «Дніпро-1» Дмитро Михайленко. Його підопічні розгромили «Волинь» (5:0) в центральному матчі першого кола Першої ліги.
1. Номінальний результат команди – 5         
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Уже зі старту сезону ці команди виділялися, передовсім, підбором кадрів. Виявилося, що вони ще й найбільш самобутні в тактичній побудові, тому цей матч ще й був протистоянням різних філософій футболу. Перемога над потужним конкурентом не лише стала гідною реабілітацією за поразку від харків’ян в останньому домашньому матчі, а й засвідчила небезпідставність турнірних амбіцій переможців,
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Їх, як таких, не було – в заявці опинилися всі найсильніші гравці за винятком, хіба що, Бровченка, та й той нині потрапив під значну конкуренцію, тому що влітку прийшли гравці під його позицію. Також тримаємо в пам’яті продаж Супряги в «Динамо» та оренду Сафронова й Бєляєва в «Зірку», але це кадровий вибір клубу, та й на місці цих, безсумнівно, перспективних гравців діють більш досвідчені змінники.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Награний основний склад дніпрян зіграв з «Волинню», і якщо тренерський штаб і мав сумніви, то хіба на двох позиціях. У центрі оборони останнім часом Лопирьонка вдало заміняв більш досвідчений новачок Башлай, а в центрі півзахисту замість Загальського зіграв Сніжко – і це було одне з найкращих рішень, тому що цей талановитий молодий гравець зв’язав лінії та пропускав через себе всю комбінаційну гру в центрі поля.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
СК «Дніпро-1» має награну схему 4-1-4-1, яка, в залежності від фази гри, без проблем трансформується і в 4-3-3 (при позиційній атаці), і навіть у 4-5-1 (при грі без м’яча). Так як гра проходила за сценарієм господарів, їм не довелося відходити від первісного плану на гру. Навпаки – заміни по ходу поєдинку були спрямовані на підтримку високого пресингу та рухливості команди.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Самі дніпряни виграли п’ять матчів із шести – після поразки від харків’ян їхня успішна серія ще тільки започатковується, однак важливо те, що спортклуб зберіг реноме найбільш забивної команди, а також в очному протистоянні переграв найкращу оборону ліги за підсумками стартових п’ятьох турів.
Лауреат 6-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Дмитро Михайленко СК «Дніпро-1»)
Середній бал — 4,8

 

Прес-служба Об’єднання

28.08.2018
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429