Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Дмитро Михайленко – найкращий тренер 23-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів 21-го туру Групи «А» та 24-го туру Групи «Б» української Другої ліги.

Черговий тиждень Другої ліги примітний найголовнішою подією в Групі «Б» – центральний матч між лідерами мав дати відповідь на питання, чи СК «Дніпро-1» наростить відрив від найголовнішого конкурента, чи «Металіст 1925» зуміє надолужити втрачене й у очному протистоянні повернути собі лідерство. Попередній тур засвідчив, що фаворити знаходяться в бойовій формі – вони виграли свої матчі з розгромами, тож це було протистояння, за яким можна робити й більш значимі висновки.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер СК «Дніпро-1» Дмитро Михайленко. Його підопічні зуміли завдати поразки найголовнішому конкуренту в боротьбі за золоті медалі й підвищення в класі, що дозволило їм довести перевагу над харків’янами до п’яти очок.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Центральний матч туру в Групі «Б» та один із визначальних поєдинків року – важко було переоцінити напруженість боротьби та принциповість результату для суперників, про що свідчили й антураж поєдинку (4 тисячі глядачів у день високої конкуренції за глядацьку увагу), й склади команд (найкращі із можливих у цей день), й величезна інтрига щодо турнірної складової та приблизної рівноваги сил суперників.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Якщо залишити за дужками особливості комплектування команд та ті завдання й виклики, які вони ставили перед собою в кадровому питанні, слід відзначити, що саме СК «Дніпро-1» мав більше проблем зі складом через об’єктивні причини. Так, у лазареті через серйозні травми все ще знаходяться зимовий новачок, центральний захисник Білик, а також форвард Кожушко, чий гол на початку сезону вирішив долю матчу грандів у першому колі. Також все ще набирає кондиції плеймейкер Карноза. Це – однозначні втрати, гравці, які могли посилити команду господарів.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тут має місце певна хитрість: тренерський штаб спортклубівців приберіг на матч із «Металістом 1925» досвідчених Польового та Кравченка, а також забивного центрхава Когута (вони не грали з «Металургом», мали час відпочити). Також, уже за висновками матчу із запоріжцями, отримав місце в основі Супряга, який вдало вийшов на заміну в першому весняному турі.

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

У спортклубівців була змога перестрахуватися й виставити трикутник центрхавів із, скажімо, двох чистих опорників та одного атакувального півзахисника, але побудови господарів були позбавлені руйнівного акценту, команда віддала перевагу рухомому Сніжку та націленому на безпосередню загрозу воротам суперників Когуту. По ходу гри Михайленко дозволив собі, приміром, замінити вінгера Чегурка на опорника Передистого задля утримання рахунку та контролю над центром поля. Але, в цілому, СК «Дніпро-1» не виходив грати на нічию, розділ очок його не задовольняв і колектив виконав установку, зумівши використати свій шанс попереду й не випускаючи ниток гри.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це дев’ята поспіль перемога спортклубівців від жовтневої поразки у міському дербі від ФК «Дніпро». І – що треба відзначити особливо – вдала гра проти безпосередніх конкурентів у медальній боротьбі, адже «Металіст» 1925 у трьох матчах із підопічними Михайленка зумів набрати лише одне очко із 9 можливих.

Лауреат 23-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Дмитро Михайленко (СК «Дніпро-1»)
Середній бал — 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

10.04.2018
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429