Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Дмитро Чирикал – найкращий тренер 8-го туру Другої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів стартового туру Другої ліги сезону 2023/24.

«Дружба» ‒ дебютант змагань ПФЛ, однак сильна команда, яка виграла всі можливі турніри на аматорському рівні, відразу ж захопила лідерство в Другій лізі. Аж до попереднього туру вона не втрачала очок, але після поразки від «Чайки» багато хто віддавав «ЮКСА» перевагу в матчі вагою в перше місце. Вольова перемога мирівчан розставила акценти серед лідерів.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер мирівської «Дружби» Дмитро Чирикал. Його підопічні обіграли тарасівську «ЮКСА» (2:1 у домашньому матчі), вигравши надпринципове протистояння за лідерство.

 1. Номінальний результат команди – 5
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Обидві команди – дебютанти Другої ліги, причому, «ЮКСА» зібрала свій склад буквально напередодні чемпіонату, так що «Дружба» не мала змоги познайомитися з цим суперником і багато в чому орієнтувалася на суто поточні враження. При цьому «ЮКСА» була лідером із двохочковою перевагою над «Дружбою» ‒ так що тільки перемога в цьому матчі та осічка «Чайки» в Кудрівці виводили мирівчан на перше місце.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Травмований гравець у «Дружби» один – але це лідер півзахисту аматорських часів, Недоля. Втім, часу, щоб його замінити, вистачало – Артем поза грою з минулого сезону. При цьому «ЮКСА» прибула не в повній боєготовності – після нічиєї з ПФК «Звягель» (1:1) був дискваліфікований провідний центрхав тарасівчан Євдокимов, а це серйозна втрата для тодішнього лідера.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Чотири зміни в стартовому складі провела «Дружба» ‒ ціль зрозуміла, освіжити гру та провести ротацію для фізичного відновлення. Та все ж відсутність перших номерів відчувалася, а воротар Бабійчук, який замінив Татаренка в основі, пропускаючи м’яч, зазнав важкої травми. Інші зміни – на позиціях лівого захисника (Козлов/Дедяєв), центрального півзахисника (Головко/Доронін) і нападника (Сомов/Грищенко).

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Взагалі базова схема «Дружби» ‒ 4-1-4-1, але, на нашу думку, вихід Дороніна до Казакова змістив акценти гри мирівчан у бік посилення відбору, пресингу, додаткового насичення саме опорної зони. В базовій побудові та грі без м’яча Доронін і Казаков дійсно давали переваги в роботі без м’яча, в налагодженні відновлення володіння.

 1. Накопичувальний критерій – 4
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Завдяки цій перемозі «Дружба» вперше за п’ять турів очолила турнірну таблицю, а також, звісно, реабілітувалася за поразку від «Чайки». На своєму полі підопічні Чирикала виграли всі чотири матчі в чемпіонаті з загальним рахунком 13:2.

Лауреат 8-го туру в номінації «Тренер туру Другої ліги»:
Дмитро Чирикал («Дружба» Мирівка)
Середній бал – 4,6

20.09.2023
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429