Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Андрій Пархоменко – найкращий тренер 17-го туру VBET UA Другої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру VBET UA Другої ліги сезону 2022/23.

Звітний тур пропускав лідер – достроковий переможець змагань, а претенденти на друге місце та плей-офф грали між собою. Дещо осторонь залишався одеський матч, а дарма. Адже в ньому зустрічалися дві з трьох команд, які ще не набирали очки в 2023 році.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Реал Фарма» (Одеса) Андрій Пархоменко. Його підопічні завдали поразки кременчуцькому «Кременю-2» (2:0 на своєму полі), здобувши довгоочікувану першу перемогу під керівництвом нового наставника.

  1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Матч не був статусним – обидві команди втратили шанси як на вищі, так і на нижчі місця, в першому колі «Реал Фарма» здобув над кременчуківцями розгромну перемогу, а самі вони перебувають у затяжній серії невдач (програні всі три матчі травня, 14 турів нема перемог – ще з вересня місяця). Проте господарі грали заключний домашній матч сезону, тож було важливо закрити чемпіонат в Одесі перемогою.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Що стосується гостей, у них був робочий склад – навіть вдалося повернути з першої команди воротаря Оксененка та вперше залучити зимового новачка першолігового «Кременя» ‒ вінгера Касімова з «Минаю». Господарі ж мали певні проблеми, які навіть можна вважати суттєвими. Травмований півзахисник Тимошевський, тільки набирає форму після лазарету універсал Платунов, а Гранчар пропускав тур після вилучення в минулому матчі.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (0:3 вдома від «Чайки») тренерський штаб одеситів провів дві зміни в стартовому складі своєї команди. Було освіжено фланги: замість Попова у захисті в стартовому складі з’явився Щербак (автор гольової передачі), а Кошкіна в півзахисті замінив Фабер.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Базова тактична схема одеситів – 4-5-1 в реалізації 4-2-3-1. Відзначимо важливу особливість: «Реал Фарма» починає матч із граючим президентом М.І.Лиховидовим у стартовому складі, проте зазвичай ще в першому таймі чи відразу після нього замінює найстаршого гравця професіонального футболу України. До слова, за рахунок замін одесити забили чотири м’ячі – це найкращий результат поруч із «Нивою» (Бузова), в якої теж чотири, та «Вастом» (Миколаїв), у якого шість.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Реал Фарма» достроково визначив своє шосте місце в таблиці, втім, не можна не відзначити сам факт довгоочікуваної першої перемоги одеситів у 2023 році – при новому тренерському штабі. Порівняно з суперниками, ця команда значно менше посилилася, мала під час весняної частини сезону втрати через травми та інші обставини й не змогла нав’язати боротьбу за медалі, проте все ж напередодні заключного матчу з «Вастом» заряджає своїх вболівальників і керівництво оптимізмом завдяки цій перемозі.

Лауреат 17-го туру в номінації «Тренер тижня» в VBET UA Другій лізі:
Тренер туру – Андрій Пархоменко (ФК «Реал Фарма» Одеса)
Середній бал – 4,6

21.05.2023
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429