Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерский ракурс. Виктор Богатырь — лучший тренер 21-го тура Второй лиги

Всеукраинское объединение тренеров по футболу анализирует итоги очередного тура украинской Первой лиги (українською)

Фото: sportarena.com

1. Номінальний результат команди — 5
«Мир» переміг «Кремінь» — тодішнього лідера Другої ліги, який після виїзду в Горностаївку вимушений був скласти повноваження й поступитися першим місцем «Руху». Особливо важливо, що ця перемога була здобута в стартовому матчі нового року перед своїми вболівальниками. Це — суттєвий плюс для тренерського штабу, який здобуває ще більше довіри від підопічних та керівництва.

2. Труднощі у вишикуванні та керуванні підопічними — 4
У цьому матчі Богатир не зумів розраховувати на дискваліфікованого Дениса Притиковського — основного лівого захисника. Його з успіхом вдалося замінити Максимом Шмиголем, який забив третій м’яч і активно відіграв зустріч. Використавши весь кадровий потенціал своєї команди, «Мир» обірвав тривалу безпрограшну серію суперників.

3. Майстерність в роботі з кадрами — 5
У стартовому складі «Миру» вийшло семеро новачків, причому, Богатир зумів значно омолодити команду, яка до того в Другій лізі завжди вважалася однією з найбільш вікових. Замість ставки на кількох ветеранів, Віктор Миколайович зосередив увагу на колективізмі, молодечому гарті. Його «Мир» — швидший, мобільніший, більш стрімкий.

4. Тренерська майстерність — 4
Навіть у складний момент, коли «Мир» пропустив м’яч у свої ворота і ризикував втратити ініціативу в матчі з «Кременем», Богатир зумів підтримати команду й не дати їй «охолонути». Бойовий дух він підтримав довірою стартовому складу — заміни пішли вже фактично коли «Мир» перехопив назад ініціативу й упевнено вів у рахунку. По ходу гри можна було побачити, як атакувальні півзахисники горностаївців зміщалися з номінальних позицій, проявляли індивідуальну ініціативу. Це також похвальний момент у грі сільської команди, яка здолала лідера.

5. Накопичувальний критерій — 5
Це друга перемога поспіль горностаївців, тож і завершували минулий рік, і починали новий вони в хорошій формі. Звісно, варто мати на увазі, що лідер — це дуже хороше «дзеркало» для тренера, тож Віктор Богатир мав чудову змогу перевірити свій склад на фоні хорошого суперника. Стійкий прогрес «Миру» радує — команда виграла під час зимового антракту Кубок федерації футболу АР Крим, тож перемога над «Кременем» у стартовому весняному турі — аж ніяк не випадковість.

Лауреат 21-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Віктор Богатир («Мир»)
Середній бал — 4,6

Прес-служба Об’єднання

20.03.2017
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429