Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерский ракурс. Сергей Пучков — лучший тренер 22-го тура Первой лиги

Всеукраинское объединение тренеров по футболу анализирует итоги очередного тура украинской Первой лиги (українською)

1. Номінальний результат команди — 5 (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Нагадаємо, «Черкаський Дніпро» — діючий срібний призер Першої ліги, срібні медалі команда завоювала за підсумками минулого сезону. І у цьому поєдинку черкащани також вели в рахунку. Однак відіграти два м’ячі й довести справу до крупної перемоги виявилося під силу «Гірнику-Спорт». Це перша за чотири роки (ще з друголігової пори) перемога команди з Горішніх Плавнів над черкащанами.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними — 5
«Гірник-Спорт» відчував певні кадрові труднощі — після програного матчу в Охтирці відбував дискваліфікацію центральний захисник Ігор Носарєв, який награвався як основний. Довелося внести й іще кілька змін у стартовий склад, які також виявилися вдалими. Однозначно вгадав Сергій Пучков з Дячуком в атаці й Павликом на правому краю — це були доленосні рішення.

3. Майстерність в роботі з кадрами — 5
Порівняно з осінньою частиною сезону, «Гірник-Спорт» не лише суттєво оновив свій склад, але й знайшов нове застосування наявним гравцям. Приклад: Мойсеєнко зумів перебудуватися з позиції флангового захисника на місце вінгера, не втративши при цьому в ефективності й зумівши проявити себе на обох флангах. Здорово варіював Пучков обома краями. Знайшов себе й Дячук, котрий створив хороший дует з досвідченим Шевчуком.

4. Тренерська майстерність — 4
Другий матч поспіль «Гірник-Спорт» жахливо розпочинає гру — три м’ячі пропущено за перший тайм в Охтирці, а вже до 14-ї хвилини в Горішніх Плавнях господарі отримали два голи від черкащан. Звісно, це може бути наслідком елементарної незіграності, адже команда Пучкова суттєво оновилася, але ми бачимо, що гравцям доводиться проявляти волю до перемоги й виправляти ранні помилки. Утім, добре, що у команди працюють заміни, є варіативність складу й колектив готовий проявити волю до перемоги.

5. Накопичувальний критерій — 4
Поки що «Гірник-Спорт» нестабільний і не може похвалитися прогнозованістю результатів. З позитивних факторів відзначимо швидкий прогрес новачків та відразу шість забитих м’ячів у двох стартових турах. Утім, як бачимо, пропустила команда п’ять, тож тут є ще над чим працювати. Залишається сподіватися, що всі ці зміни допоможуть горішньоплавненцям стабілізувати свою гру, налагодити командні дії, зробити більш надійною оборону. Базис для подальшої роботи є.

Лауреат 21-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Сергій Пучков («Гірник-Спорт»)
Середній бал — 4,6

Прес-служба Об’єднання

27.03.2017
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429