Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерский ракурс. Руслан Мостовой — лучший тренер 23-го тура Второй лиги

Всеукраинское объединение тренеров по футболу анализирует итоги очередного тура украинской Второй лиг (на украинском)

Фото: fcruh.com

1. Номінальний результат команди — 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Рух» виграв один із ключових матчів у сезоні, завдавши поразки діючому лідеру — «Кременю» (причому, кременчужани поступилися винниківській команді вже вдруге в сезоні). Зважаючи на статус поєдинку, розгромна поразка над одним із найголовніших конкурентів є блискучим результатом для амбітного клубу зі Львівщини — нагадаємо, не старожила, як «Кремінь», а дебютанта Другої ліги. 

 

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними — 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Перед центральним матчем 23-го туру Мостовий зіткнувся з дуже серйозними кадровими проблемами. Дискваліфікований лідер команди Борис Баранець, травмовані такі важливі гравці, як Іван Білий, Віталій Дмитрух, Андрій Гурський, Андрій Баглай і Володимир Макар. Володимира Бідловського вдалося поставити на ноги якраз напередодні візиту кременчужан, що викликало занепокоєння — чи зможе гравець відразу після повернення після травми зіграти проти лідера на гідному рівні. Словом, проблеми у «Руху» були досить суттєвими у той час, як суперник прибув у оптимальному складі (хай і номінально менш варіативному, ніж у господарів).

 

3. Майстерність в роботі з кадрами — 4

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Дуже допомогло «Руху» те, що у нього зібрано класних гравців фактично на два рівноцінних склади. Підопічні у Мостового досвідчені й тим же Федоріву, Романюку, Чучману не складає особливих труднощів перебудовуватися й займати різні позиції в оборонному блоці. У той же час, перестановки зіграли свою роль й дозволили перекрити проблемні позиції.

 

4. Тренерська майстерність — 5
Тренерський штаб «Руху» повністю вгадав, зробивши акцент на швидкий гол. Саме хет-трик Бохашвілі за 8 хвилин зламав плани кременчужан, після чого їм уже важко було навіть думати про те, щоб відігратися. Звісно, після чотирьох голів до перерви не було потреби витримувати темп до кінця гри (пропущений м’яч став логічним наслідком цього), однак в цілому план на гру винниківської команди спрацював і результат виявився навіть кращим за сподівання.

5. Накопичувальний критерій — 4
Після прикрої втрати у виїзному матчі з ФК «Нікополь» потрібно було реабілітовуватися, і перемога з крупним рахунком над лідером — достатня для цього. «Рух» вдруге за весну вийшов на перше місце й має 5-матчеву безпрограшну серію (+3=2-0). Однак по-справжньому говорити про стабільний прогрес можна буде після матчу з «Перлиною», який винниківцям належить провести в Одесі (а цей суперник, нагадаємо, завдав «Руху» його єдиної домашньої поразки).

Лауреат 23-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Руслан Мостовий (ФК «Рух»)
Середній бал — 4,6

Прес-служба Об’єднання

03.04.2017
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429