Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Олександр Призетко – найкращий тренер 9-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Другої ліги

«Металіст 1925» за підсумками попереднього туру завоював лідерство і повинен був його відстоювати якраз у матчі проти команди, у якої його відібрав – «Енергії». Граючи проти старожилів Другої ліги, харківський колектив мав перевірити свою боєздатність і оцінити прогрес за останній місяць. Переконлива перемога з рахунком 4:1 підтвердила невипадковість підйому харків’ян.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Металіста 1925» Олександр Призетко. Його підопічні здобули переконливу перемогу над новокаховцями – своїми конкурентами в боротьбі за медалі, завдяки чому вдалося зміцнити своє лідерство.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Це був центральний матч туру, який визначав долю першого місця за підсумками дев’ятого ігрового дня. Зважаючи на те, що «Металіст 1925» дебютує у Другій лізі й із більшістю суперників зустрічається вперше, для нього було важливо не втрати очки у матчі з новокаховцями, які донедавна лідирували у Групі «Б».

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Особливих кадрових проблем у харків’ян не було – навпаки, напередодні матчу був дозаявлений голкіпер Каневцев з досвідом виступів у Прем’єр-лізі, а досвідчений захисник Жданов вперше вийшов на поле після вилучення двохтижневої давнини. Тож радше проблеми зі складом були у гостей, що, тим не менш, не применшує хорошого виступу «Металіста 1925».

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб уже награв свій бойовий склад, тому не потребував якихось несподіваних перестановок. Відзначимо сміливість у виборі голкіпера (Каневцев, який повернувся із «Чорноморця», був поставлений в ворота відразу після дозаявки), а також вихід Жданова та Чегурка. Володіючи досить варіативним складом, харків’яни можуть собі дозволити природну, планову ротацію.

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Металіст 1925» з перших хвилин здійснював досить серйозний тиск на оборону «Енергії», і вона його не витримала. Надалі харків’яни майстерно керували грою, змінюючи темп наступу та чергуючи атаки з періодом спокою. Заміни були здійснені по позиціях та спрямовані на нарощення тиску під кінець гри.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це вже сьома поспіль перемога харків’ян після невдалого старту. Провідний форвард «Металіста 1925» Сергій Давидов упродовж цих поєдинків зробив великий вклад в командний успіх, забивши 14 (!) м’ячів та взявши участь ще в трьох результативних комбінаціях. Досвід та клас підопічних Олександра Призетка допоміг їм виконати тренерські настанови й досягнути чудового результату.

Лауреат 9-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Олександр Призетко («Металіст 1925»)
Середній бал — 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

01.09.2017
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429