Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Олег Федорчук – найкращий тренер 4-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Другої ліги

Новокаховська «Енергія» – старожил Другої ліги, однак раніше мала реноме слабкого середнячка. З приходом досвідченого Федорчука вона змінила свою кадрову політику, почала ставити на молодих перспективних гравців та у підсумку досягла суттєвого прогресу. Минулого сезону «гроза авторитетів» із Херсонщини позбавила очок усіх фаворитів сезону, нині ж іде серед лідерів Групи «Б», де виступають сильні конкуренти із більш досвідченими складами.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Енергії» Олег Федорчук. Його команда виграла в гостях у «Реал Фарми» з мінімальним рахунком, тож тепер розділяє перше місце з «Миром».

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Реал Фарма» минулого сезону фінішував у першій п’ятірці, будучи за крок від стикових матчів післясезоння. Однак «Енергія» зуміла знайти протидію команді з особливою тактикою та використанням кадрового потенціалу. Після перемоги над одеситами у кубку новокаховці обіграли їх повторно і в чемпіонаті. Це досить статусна перемога, та ще й рішучий крок вперед, адже тепер «Енергія» розділяє лідерство із горностаївцями.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Склад у новокаховців не надто великий, але основа грає стабільно, маючи регулярну й прогнозовану ігрову практику. Тому відзначимо лише відсутність Мися, який не може допомогти обороні цього сезону й не перебуває в розташуванні команди, а також не найкращі кондиції кількох гравців після хвороби.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

«Енергія» задіяла оптимальний склад, однак треба відзначити, що в перерві гостям довелося вносити корективи в оборону – і номінальний опорник Кіреєв, замінивши Стеценка, справився із завданнями у центрі захисту. Також привертає увагу зміна центрального півзахисника Ковальчука на більш акцентованого на атаку Молочка – і вже невдовзі ця рокіровка принесла результат.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

По ходу матчу «Енергія» продовжувала грати з трьома центральними захисниками і високими флангами, однак варто відзначити важливі нюанси у центрі поля. Ковальчук, граючи над Волковим, діяв по всій ширині як бокс-ту-бокс, а Молочко, замінивши його в другому таймі, ще вище підняв півзахист, додаючи Бочаку кількісної підтримки.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

У чемпіонаті «Енергія» не знає поразок – команда пройшла стартовий відрізок на високому рівні, зумівши не втратити необов’язкові очки, до того ж, у матчах проти друголігових старожилів, які мали б уже знати особливості тактичної роботи новокаховців, вони змогли застосувати звичний для себе сценарій і досягти успіху.

Лауреат 4-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Олег Федорчук («Енергія» Нова Каховка)
Середній бал — 4,8

Прес-служба Об’єднання

 

07.08.2017
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429