Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Олег Дулуб – найкращий тренер 12-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-ліги.

Не дивлячись на всі втрати, «Динамо» було фаворитом матчу з аутсайдером чемпіонату. Однак «Чорноморець» шокував киян двома доволі швидкими голами й не відпустив переваги, незважаючи на те, що гості намагалися відігратися й випустили потроєний атакувальний склад на врятування гри.

Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Чорноморця» Олег Дулуб. Його підопічні обіграли «Динамо», реабілітувавшись за розгромну поразку в попередньому турі й досягнувши турнірного прогресу.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Важко переоцінити важливість цієї перемоги для «Чорноморця» – після принизливої домашньої поразки від полтавців (0:3) здолати одного із фаворитів чемпіонату та покинути останнє місце – це величезне досягнення одеситів. Відзначимо, що Дулуб приєднався до Прокопенка, Альтмана й Григорчука – видатних тренерів минувшини «Чорноморця», яким вдалося перегравати «Динамо» в чемпіонатах України.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Були втрати й у одеситів – Смирнов та Каплієнко, невизначеність щодо іменитих гравців, що перебувають у дублі, немов вигнанці. Але відзначимо, що в плані втрат у «Динамо» була надзвичайно складна ситуація – дискваліфікація Хачеріді та пошкодження Віди ослабили центр оборони, а відсутність Циганкова, головного претендента на лідируючу роль вінгера після відходу Ярмоленка, зменшила їхній атакувальний потенціал.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

«Чорноморець» не мав на меті дивувати – основні ігрові зв’язки у команді вже налагоджені, й одесити, навпаки, поставили на згуртованість та синхронність командних дій. Відзначимо, порівняно з попереднім матчем, появу Бамби, Ковальця та Васіна (всі так чи інакше зіграли свою роль), а також відсутність Антонова навіть у заявці.  

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

За великим рахунком, обставини змушували «Чорноморець» до тієї тактики, яку він обрав. Повна концентрація в обороні, високий пресинг і максимально швидкий перехід від оборони до атаки. Перший тайм, як правильно відзначив сам Дулуб, у виконанні його команди був майже зразковим, найкращим із усіх під його керівництвом. У другому «Динамо» значно збільшило свій тиск і вдалося до прямолінійних флангових «човникових» атак із навісами, і хоча одесити вимушені були суто оборонятися – робили це самовіддано, тому й утримали такий результат.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Поразка від «Ворскли» з крупним рахунком суттєво мотивувала команду, однак стала лише винятком на фоні, загалом, очевидного командного прогресу. У п’яти матчах під керівництвом нового наставника «Чорноморець» здобув вісім очок (+2=2–1; 4:5). За підсумками звітного туру підопічні Олега Дулуба змогли покинути останнє місце.

Лауреат 12-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:
Олег Дулуб («Чорноморець»)
Середній бал — 4,6

16.10.2017
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429