Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Анатолій Безсмертний – найкращий тренер 13-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

Звітний тур багатий на протистояння лідерів – один із таких матчів відбувся у Петровому, де «Інгулець» вів у рахунку, однак у підсумку поступився на своєму полі полтавцям (1:2).

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер ФК «Полтава» Анатолій Безсмертний. Його підопічні змогли обіграти в гостях одного з безпосередніх конкурентів у боротьбі за медалі.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Безсумнівно, це був один із найважливіших матчів туру – і для господарів перемога в ньому була надзвичайно важливою, адже в разі невдачі «Інгулець» суттєво відставав би від трійки лідерів. А полтавцям цей виграш давав шанс зрівнятися з лідером. Вони з нетерпінням очікували вістей із Щасливого, але «Арсенал» все ж обіграв «Колос», тому зберіг 3-очковий відрив.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Загалом, склад полтавців був наближеним до оптимального. Виняток – центрбек Ковтун, який ще відновлюється від травми. Також на місці Голікова (лівий фланг оборони) довелося довіритися ветерану Іванову. Тож в цілому, можна сказати, це була штатна кадрова ситуація.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Команда максимально використала свій кадровий потенціал, розподіливши сили та використавши залишених у резерві досить висококласних гравців. Це допомогло вирівняти гру після сумбурного першого тайму й здобути у підсумку вольову перемогу.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Полтавській команді довелося непросто – вона поступалася по ходу матчу й змушена була переламувати хід поєдинку. Вихід Насібуліна замість Савченка, який «висів» на картці, додав мобільності групі атаки полтавців, адже цей гравець більше схильний брати на себе гру, проявляти ініціативу. А з появою Ковпака тиск на оборону господарів посилився, і саме кадрові рішення стали ключовими у цьому матчі.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Вже сім турів не програє ФК «Полтава». В гостях у чемпіонаті ця команда все ще не знає поразок (тільки вона й лідер – «Арсенал» – можуть похвалитися таким показником у Першій лізі). До того ж, полтавцям вдалося реваншуватися перед «Інгульцем» за кубкову поразку на початку сезону.

Лауреат 13-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Анатолій Безсмертний (ФК «Полтава»)
Середній бал — 4,6

26.09.2017
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429