Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Правильне рішення: національна збірна України отримала головного тренера на постійній основі

Президент Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу М.П.Павлов вітає Олександра Петракова з призначенням на пост головного тренера збірної.

Вся наша футбольна громадськість переживала за збірну в матчі з Боснією та Герцеговиною, і той характер, який показала команда, здобувши необхідний результат і кваліфікувавшись у стикові матчі чемпіонату світу, показав, що у нас є одна КОМАНДА, колектив однодумців, здатний працювати на спільну користь, у синергії зусиль і одному, правильному, напрямку. Тож логічним виглядає рішення надання кредиту довіри члену нашого Об’єднання, чемпіону світу серед юнаків, багаторічному наставнику збірних України О.В.Петракову. Після складного періоду заключних матчів відбіркового турніру він показав, що може згуртувати колектив. Петраков сказав, що постарів за цей час на п’ять років, і я йому вірю. Вірю, що Олександр Васильович не лише постарів, а й помудрішав за цей час — здобув новий досвід, знання, практику. І себе показав на такому найвищому рівні.

Тренерська робота — це поєднання майстерності педагога, політика, психолога, управлінця. Це вершина футбольної діяльності, і чим вищого класу командою керує тренер — тим вищий тиск на нього, його штаб, його команду. Саме тому в цей день я виступаю з привітанням особисто Олександру Петракову та всьому його штабу з утвердженням на посту головного тренера на постійній основі. Тренерський штаб повинен відчувати впевненість у своїй роботі, головний тренер повинен бути одночасно і лідером, і керівником колективу. Саме тому «в.о.» для цієї посади не може бути довго — рішення УАФ прибрати цю приставку абсолютно правильне, воно розставляє акценти, відводить тиск від особистостей, додає авторитету та ваги кожному члену тренерського штабу, включаючи головного тренера.

Надалі наша збірна має залишатися єдиним цілим, без суперечок і непорозумінь згуртувати всі сили і пройти плей-офф, яким би не був суперник. Тому що вся держава вболіває за команду №1, всі вболівальники, незалежно від клубних симпатій, улюблених гравців і смаків у стилі гри, об’єднуються навколо національної збірної. Тож побажаю О.В.Петракову, його штабу та команді, успіхів у вирішальних матчах — і, безперечно, повної реалізації своїх творчих тренерських задумів. Будучи позбавленим можливості експерименту, він змушений був давати результат «на чистовик». Тепер же, отримавши кредит довіри футбольної громадськості та виконкому асоціації, він може працювати спокійніше — без зайвого тиску спільноти, з розумінням відповідальності місії та всієї глибини кадрів нашого футболу. Нема сумнівів, призначення на постійній основі посприяє плідній роботі О.В.Петракова та його колективу.

Президент Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу,
МС, ЗТУ Микола Павлов

 

18.11.2021
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429