Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Роман Локтіонов – найкращий тренер 2-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Першої ліги сезону 2022/23.

Він – наймолодший головний тренер сезону в змаганнях ПФЛ, а його підопічні – наймолодша за середнім віком команда першолігового чемпіонату. Тим не менш, нас старті нової першості головний аутсайдер минулого сезону перевтілився, ставши найбільш забивним учасником дивізіону та набравши чотири очка у двох перших турах.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер кременчуцького «Кременю» Роман Локтіонов. Його підопічні обіграли «Скорук» із Нікопольського району (3:1 в умовно домашньому матчі), на старті нового сезону опинившись серед лідерів Групи «Б» Першої ліги.

 1. Номінальний результат команди – 4
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Суто номінально цей матч не привертав загальної уваги: остання команда минулої першості грала з дебютантами дивізіону, причому на старті обидві команди зіграли внічию проти не найсильніших суперників. Але насправді це був матч нерівних суперників – у складі «Скорука» низка досвідчених, майстерних футболістів, а «Кремінь» – наймолодша команда Першої ліги з середнім віком гравців 21,3 роки.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Перед звітним туром тренерський штаб «Кременю» зіткнувся з дуже серйозними проблемами. Через хвороби матч із «Скоруком» пропускали захисник Аркуша та нападник Галата, герой попередньої зустрічі (два голи в Запоріжжі). Через вилучення в матчі з «Металургом» поза грою залишався захисник Сидоренко. Приймав суперників «Кремінь», до речі, не в рідному місті, а в Петровому в сусідній області.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Через проблеми в захисті, спричинені червоною карткою Сидоренка, «Кременю» довелося кидати в бій новачка з аматорських змагань Кальчука. На вістрі атаки Галату замінив ще молодший гравець – недавній учасник юнацьких змагань Вівдич. У кожній із ліній грали новачки, для яких першоліговий рівень в новинку.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

При базовій схемі 4-1-4-1 «Кремінь» компактно сідав у захист у грі без м’яча й швидко переходив у напад. Особливу роль відігравало тріо півзахисників Савицький-Панчишин-Фальковський, демонструючи хороший рівень роботи на відбирання та перенаправлення м’яча.

 1. Накопичувальний критерій – 4
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Першу частину минулого сезону «Кремінь» завершував 8-матчевою програшною та 12-матчевою безвиграшною серією. Хто б міг подумати, що молодий спеціаліст Локтіонов, якому нададуть можливість комплектуватися суто молодими гравцями без особливого практичного досвіду, зможе налаштувати командні дії та на старті сезону набрати чотири очка із шести можливих! Прекрасний результат молодого колективу.

Лауреат 2-го ігрового дня в номінації «Тренер туру в Першій лізі»:
Роман Локтіонов («Кремінь» Кременчук)
Середній бал – 4,6

04.09.2022
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429