Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Патрік ван Леувен – найкращий тренер 18-го туру VBET Ліги

У першому колі «Зоря» сенсаційно переграла киян, а недавні невдачі «Динамо» призвели до того, що воно почало відставати від луганців у боротьбі за медалі. Тож у домашньому матчі для динамівців не могло бути іншого завдання, ніж грати тільки на перемогу над безпосереднім конкурентом.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер луганської «Зорі» Патрік ван Леувен. Його підопічні обіграли київське «Динамо» (1:0 на виїзді), закріпившись на третій позиції.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Вдруге в сезоні перемогти «Динамо» ‒ це все ще видатний показник для внутрішньоукраїнських змагань. Тим більше, якщо врахувати, що для киян «Зоря» ‒ прямий конкурент у боротьбі за місце в трійці найкращих, перемога над яким могла б дозволити обігнати луганців.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Зоря» мала немало проблем – травма Чурка, хвороба Данченка, неможливість задіяти Булецу. Проте справедливо буде відзначити, що у «Динамо» теж було чимало труднощів із формуванням оптимального складу. Все ще в лазареті найбільш досвідчені воротарі – Бущан і Бойко, півзахисники Шапаренко та Леднєв пропускали тур через дискваліфікації провідний правий оборонець Караваєв і атакувальний півзахисник Буяльський, не встигав повертатися після молодіжного Кубку Африки Діалло.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з минулим туром (3:1 проти «Львова») тренерський штаб луганців провів дві зміни в стартовому складі. Замість Булеци в центрі півзахисту вийшов Дришлюк (акцент у бік більш руйнівної роботи), а Хланя на місці правого півзахисника замінив Антюх. Зі своїми завданнями гравці справилися.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Зоря» під керівництвом ван Леувена залишається відданою нідерландській схемі в певних ситуативних варіаціях. Одночасний вихід Бражка та Дришлюка призвів до застосування 4-2-3-1 (при можливості переходу в 4-3-3 в фазі швидкої атаки). Гості досить вдало грали без м’яча, максимально швидко переходили від оборони в атаку, а Герреро, який до певного часу більше підігрував Русину та Антюху, блискуче скористався своїм найкращим у матчі шансом.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це третя поспіль перемога «Зорі» в чемпіонаті України з футболу. Підопічні ван Леувена йдуть без поразок уже сім турів – від першої половини листопада (чотири перемоги та три нічиї за цей час). Перевага луганців над динамівцями досягла вже чотирьох очок за рівності в кількості проведених матчів. Це напрочуд важливе досягнення для «Зорі» напередодні міжнародної паузи.

Лауреат 18-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Патрік ван Леувен («Зоря» Луганськ)
Середній бал – 4,8

19.03.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429