Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Пам’яті Олега Базилевича

Не стало патріарха вітчизняного тренерського цеху

Нині скорбить вся футбольна громадськість України – на 81 році життя помер видатний діяч нашого спорту, великий мислитель футболу Олег Петрович Базилевич.

Прославлений форвард – першопроходець найгучніших успіхів українського футболу, він став чемпіоном та володарем Кубка СРСР у складі київського “Динамо”, грав також за одеський “Чорноморець” та донецький “Шахтар”.

Як тренер, очолював низку клубних та збірних команд у СРСР, Болгарії, Кувейті. У творчому тандемі з Валерієм Лобановським створив Систему – унікальну методику підвищення фізичної витривалості та технічної майстерності футболістів, створення тактичної моделі для розвитку команд.

Вони вдвох привели київське “Динамо” до перемоги в Кубку кубків 1975 році – це перший єврокубок в історії радянського та українського футболу. Пізніше Олег Петрович очолював такі прославлені клуби, як “Шахтар” (Донецьк), ЦСКА (Москва), “Зоря” (Луганськ) та багато інших.

Очолював національну збірну України в період її становлення та дебюту в офіційних замаганнях. Працював у рідному ФК “Динамо” на різних керівних посадах.

Пам’ять про Олега Петровича Базилевича, його значні успіхи в підвищенні авторитету та покращенні результатів вітчизняного футболу на міжнародному рівні, завжди буде з нами.

Президент Об’єднання мс, зту М.П.Павлов

16.10.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429