Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Олександр Кучер – найкращий тренер 2-го туру VBET Ліги

Тренерський ракурс: Українська Прем’єр-Ліга разом із Всеукраїнським об’єднанням тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2022/23.

Після прикрого вильоту з Ліги Європи від кіпрського АЕКа СК «Дніпро-1» мав розпочинати чемпіонат відразу виїздом у гості до «Динамо». Матч проти команди найдосвідченішого тренера нинішнього чемпіонату України – неабияке випробування для тренера-дебютанта УПЛ і колишнього підопічного Луческу. Переграти свого вчителя для Кучера було великою подією в кар’єрі.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер СК «Дніпро-1» Олександр Кучер. Його підопічні обіграли київське «Динамо» (3:0 на чужому полі), що раніше вдавалося ліченим клубам УПЛ.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Для обох команд це був перший офіційний матч на внутрішній арені. Зважаючи на подвійні поразки в вирішальних етапах кваліфікації Ліги чемпіонів і Ліги Європи, в мотивації суперників у першому матчі після переносу сумніватися не доводилося. До того «Дніпро-1» лише раз відбирав очки в динамівців, а кияни ніколи не втрачали очки з цим суперником на своєму полі та завжди забивали в матчах проти нього.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Особлива обставина для обох команд – логістика в цейтноті. «Динамо» поверталося з Лісабону, «Дніпро-1» з острова Кіпр. Зійшлися на тому, щоб зіграти між собою у Львові задля більшої свіжості гравців, які проїхали пів Європи. При цьому «Динамо», спробувавши перешикувати склад, уже в дебюті втратило через травму центрбека Попова.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Якщо Луческу вдався до ротації після матчів із «Бенфікою», то Кучер, навпаки, поклався на перевірених гравців. Більше того, досвідченого Логінова після АЕКа замінив гравець із нижчих ліг – Сарапій, який єврокампанію починав у центрі поля та був вилучений. Саме цей гравець, переживши хвилю критики, відкрив рахунок у матчі й посприяв перемозі «Дніпра-1» на нуль.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

На відміну від матчу з АЕКом, цього разу «Дніпро-1» успішно зіграв т.зв. «другим номером», напрочуд гостро та швидко переходячи від оборони в атаку та ледве не кожну атаку стараючись завершити ударом. Попри те, що Кучер ще не повністю укомплектував команду (очікується ще поповнення), він вдало використав свій кадровий потенціал – зокрема, молодий Рубчинський з виходу на заміну відкрив лік своїм голам.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Дніпро-1» ще за попередника Кучера – Йовичевича – завершував осінньо-зимову частину минулого сезону яскравою 6-матчевою переможною серією. Для оновленої команди продовжити успіхи на внутрішній арені було принципово, проте зробити це в матчі з «Динамо» було дуже важко. А при цьому ще й завдати киянам розгромної поразки, якої в Україні вони не знали з часів суперкубкового протистояння з «Шахтарем» рік тому, це було просто неймовірно. Кучер, очоливши «Дніпро-1» після тріумфальної роботи в змаганнях ПФЛ, довів свій рівень і відповів скептикам, частково реабілітувавшись за поразки в єврокубках.

Лауреат 2-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:

Олександр Кучер (СК «Дніпро-1»)

Середній бал – 4,6

30.08.2022
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429