Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Олег Дулуб – найкращий тренер 15-го туру VBET Ліги

 

Тренерський ракурс: Українська Прем’єр-Ліга разом із Всеукраїнським об’єднанням тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2021/22.

Черговий тур найвищого дивізіону чемпіонату України з футболу виявився багатим на події, але навіть на фоні інших інформативних матчів і цікавих результатів виділяється протистояння у Львові. ПФК «Львів» у боротьбі за збереження прем’єр-лігової прописки завдав поразки учаснику єврокубків і претенденту на медалі.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер ПФК «Львів» Олег Дулуб. Його підопічні обіграли луганську «Зорю» (2:1 на своєму полі), що раніше ніколи їм не вдавалося в цьому протистоянні.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Без перебільшення, надважливий результат. І в контексті турнірної ситуації, тому що дозволив львів’янам скористатися сповна осічками конкурентів і підсумком очного протистояння аутсайдерів на Закарпатті. І в контексті особистих протистоянь, адже до цього «Зоря» ніколи не програвала цьому супернику й перебувала в хорошій формі (три перемоги поспіль у чемпіонаті).

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Вважаємо, що ПФК «Львів» підійшов до матчу з одним із претендентів на медалі в складній кадровій ситуації. Через дискваліфікації пропускали тур захисники Романчук і Зозуля, через травму – універсал Брікнер, через дисциплінарні питання – півзахисник Альваро. Свої втрати були в луганської команди (воротар Шевченко, захисник Ємець, півзахисник Казаков), але позитивна динаміка в відновленні гравців за останні кілька тижнів повернула боєздатність «Зорі».

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Вимушені втрати ПФК «Львів» компенсував за рахунок універсалізму та несподіваних рішень. Замість Романчука, Брікнера, Зозулі, Політила та Нича вийшли Махмутович, Грисьо, Довгий, Ременюк і Шина. В атаці зіграв півзахисник Шина, і це далеко не єдина перестановка львів’ян у цьому матчі та сезоні в цілому – команда часто дивує такими рокіровками.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Перше, що зробив білоруський спеціаліст, це перебудова тактичної схеми під реалії своєї команди. Задля максимального використання кадрового потенціалу ПФК «Львів» перейшов на формацію 5-4-1/3-4-3. При цьому швидкі Ременюк з Ернестом отримують можливість досить вільно почуватися в атаці, сповна користаються простором, активно підтримують усі атаки. До того ж, варто відзначити, що багато гравців львів’ян значно покращили свою фізичну та функціональну готовність, завдяки чому господарі витримали темп і пресинг «Зорі», не значно поступившись у володінні та вирівнявши показники в завершенні атаки.

  1. Накопичувальний критерій – 3

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Цей матч став гідною реабілітацією за поразку від «Десни» в останньому турі перед міжнародною паузою. І хоча цей матч обірвав позитивні серії львів’ян, в цілому ми повинні визнати, що команда під керівництвом Дулуба набрала 11 очок за дев’ять турів, 41% набраних очок від можливих (при 2 очках за 5 турів, 13% набраних очок від можливих у попередника).

Лауреат 15-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Олег Дулуб (ПФК «Львів»)
Середній бал – 4,6

23.11.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429