Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Об’єднання нагородило найкращих тренерів України 2019 року

КИЇВ, УКРАЇНА – 16.01.2020 р.

Уже втретє в столиці відбувся традиційний гала-вечір з нагоди визначення найкращого тренера року. Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу, яке й започаткувало нагородження лауреатів на всіх рівнях українського клубного дорослого футболу, і в 2020 році зібрало своїх гостей і членів у престижному столичному Premier Hotel Rus.

Тренерське свято зібрало численних футбольних гостей зі всієї України та з-за її меж. Воно розпочалося з вітального слова майстра спорту СРСР, заслуженого тренера України Миколи Павлова. Микола Петрович говорив про успіхи вітчизняного футболу, труднощі тренерської професії та, власне, про традиційне вже нагородження найкращих. Окремо Микола Павлов подякував за гостинність і підтримку вітчизняного футболу Миколі Миколайовичу Лавренку – знаному українському меценату та футбольному функціонеру, який весь цей час підтримує тренерські гала-вечори.

Розпочалося нагородження зі студентського футболу. Найкращий тренером України в студентському футболі 2019 року став Василь Івегеш (ФК «Тернопіль-Педуніверситет»). Нагороди йому вручали засновник Всеукраїнської футбольної асоціації студентів, її перший президент, заслужений тренер України Віталій Пилипенко та генеральний секретар Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу, головний тренер студентської збірної України, заслужений тренер України Анатолій Бузник.

Цього разу Об’єднання започаткувало дві нові спеціальні відзнаки. Так, вперше було присуджено спеціальну відзнаку Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу “Гранд змагань аматорів” 2019 року”, якою нагородили за стабільно успішні виступи в змаганнях головного тренера ФК “Вікторія” (Миколаївка) Артем Радіонов.

Найкращим тренером аматорського футболу 2019 року визнано Сергія Соловйова («ВПК-Агро»). Чемпіон України серед аматорів сезону 2018/2019, лідер Групи «Б» першого півріччя Другої ліги сезону 2019/2020, він перше півріччя тріумфально провів у ААФУ, а друге – в ПФЛ. Нагородження проводили перший віце-президент ААФУ Олександр Каденко, а також відомі тренери Олег Федорчук і Геннадій Лісенчук.

Далі відбулося нагородження найкращих у Професіональній футбольній лізі. Приз найкращого тренера Другої ліги 2019 року Василю Малику («Нива» Тернопіль) вручили Володимир Мунтян та Ігор Жабченко.

Започатковану цього року спеціальну відзнаку Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу “Кубкова звитяга 2019 року” за унікальне рекордне досягнення – вихід у фінал Кубка України нижчолігового клубу отримав Сергій Лавриненко (ФК “Інгулець” Петрове), його нагородили Йожеф Сабо та Ігор Гатаулін (голова Всеукраїнської профспілки «Футбол України»).

Найкращим тренером Першої ліги 2019 року визнано Сергія Ковальця («Оболонь-Бровар» Київ). Приз вручали перший віце-президент УАФ Олег Протасов і президент ФФУ в 2012-2014 рр. Анатолій Коньков.

Приємно відзначити, що відвідали наш захід керівники всіх організацій, що проводять чемпіонат України. Зокрема, президент Прем’єр-Ліги Томас Грімм і президент Професіональної футбольної ліги Сергій Макаров.

До слова, найкращого тренера Favbet Ліги 2019 року нагороджували Томас Грімм і змс, зту Леонід Буряк. Приз отримав Олександр Рябоконь («Десна» Чернігів) – він став першим за час нашого рейтингу тренером, який здобув перемогу в номінаціях у двох різних лігах (був найкращим тренером Першої ліги 2017 року).

Серед пропозицій, зауважень і конструктивних побажань, які звучали під час церемонії, було розширення кількості номінацій за рахунок юнацького та жіночого футболу. Об’єднання бере час на роздуми – можливо, серед найкращих тренерів України 2020 року матимемо честь нагороджувати й лауреатів у зовсім нових категоріях…

17.01.2020
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429