Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Найкращий тренер 1-го туру Першої ліги Лупашко: Молодим кажу, що в них не буде життя поза футболом, адже Інгулець базується в селі

Інгулець почав новий сезон у Першій лізі – і з розгромної перемоги над середняком дивізіону, СК Полтава. Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу визнало Владислава Лупашка найкращим тренером туру, а «УФ» поспілкувався з головним тренером петрівського клубу.

Інгулець – клуб, який вилетів із УПЛ через плей-офф і суттєво оновив свій склад. Тим не менш, він розпочав новий сезон так, що багато команд, які не втрачали лідерів, позаздрять. Без Ковальова, Кучеренка, Кучерука та низки інших провідних гравців петрівський клуб зумів переконливо переграти команду, яка вважається міцним середняком Першої ліги. Це не залишилося непоміченим Всеукраїнським об’єднанням тренерів з футболу.

Найкращий тренер першого туру Першої ліги Владислав Лупашко поділився враженнями від перемоги над Полтавою (5:0), розповів про своє бачення футболу, якісне оновлення тренерського штабу, а також наголосив на важливості підходити з максимальним налаштуванням до кожного суперника.

«СК Полтава запросила низку гравців, яких і ми хотіли підписати»

‐ У міжсезоння Інгулець втратив більшість своїх лідерів, але також вдалося підсилитися. Наскільки розуміємо з рахунку стартового туру, ви задоволені селекцією?

‐ Безумовно, лідерів втратили, але це нормальний процес. Вважаю, що так і повинно бути, адже дуже часто футболісти не можуть зрозуміти, що вони вже не в Прем’єр-Лізі. Було багато прикладів, коли команда понизилася в класі і зберігала склад, але знову вийти в УПЛ не могла.

Я розумів, що Інгулець оновиться і потрібно було провести селекцію. Якщо не якісно, то хоча б кількісно заповнити склад. Підписали низку молодих гравців, а зараз шукаємо декількох досвідчених виконавців.

– СК Полтава відчула смак Першої ліги ще в минулому сезоні, поставила більш високі завдання і значно підсилалася. Це відчувалося?

– Вони запросили низку гравців, яких і ми хотіли підписати. Полтава запропонувала цим футболістам кращі умови. Думаю, що полтавці ще проявлять себе у цьому сезоні. Їм потрібен час для того, щоб зігратися.

‐ У матчі з Полтавою ви вийшли з повністю оновленим центром захисту та опорною зоною. За рахунок чого вдалося так швидко награти ігрові зв’язки на ключових позиціях?

‐ Думаю ще зарано про це говорити, але намагаємося постійно доносити до гравців свої вимоги. Футболісти знають як грати у тій чи іншій фазі атаки, а також у захисті. Тренеру важливо чітко доносити до гравців своє бачення, щоб гравці розуміли, що вони мають роботи в тій чи іншій ситуації на полі.

«Прохідних суперників у Першій лізі немає»

‐ Напевно, кращого старту сезону складно було уявити? Погоджуєтеся, що гра вашої команди була ідеальною?

‐ Дійсно, ми задоволені своєю грою та результатом. Проте це лише початок, тому нам потрібно ще багато над чим працювати і вдосконалюватися.

‐ Збоку здавалося, що Інгулець грав з легкістю і з запасом. Це свідчить про те, що команда зараз у хорошому ігровому тонусі?

‐ Не вважаю, що гра була простою для нас. Ми просто намагалися не дивитися на рахунок, а грати у своє задоволення. Прохідних суперників у Першій лізі немає. Футболісти Полтави постійно рухаються, грають один в один. В українському футболі мало хто так грає. Вважаю, що полтавці ще проявлять себе у нинішньому сезоні.

Швидкі голи допомогли грі розкритися, тому нам було простіше. Отримали більше вільних зон для швидких атак.

‐ Відчуваєте, що футболісти розуміють ваші вимоги і поступово прогресують?

‐ Наш чемпіонат виділяється інтенсивністю роботи без м’яча. Насправді, українські футболісти досить повільні і в цьому ми суттєво поступаємося провідним лігам. На цьому акцентуємо увагу своїх підопічних. На тренуваннях створюємо такі умови для гравців, в яких їм максимально непросто. Під час тренувального процесу їм складніше ніж у матчах.

‐ Ви награєте награє тактичну схему 1-4-1-4-1, але не обмежуєте творчу ініціативу гравців. Варіативність одна із переваг Інгульця?

‐ В цій схемі ми пресингуємо, обороняємося і атакуємо. Проте Інгулець ‒ варіативна команда і може грати по-різному. Наша команда не має чітких шаблонів. Футболісти мають реагувати на постійні зміни на футбольному полі. Все залежить від гри суперника.

«Розуміємо, що зараз багато уваги до Інгульця після стартового туру»

‐ Козак у матчі з Полтавою часто відкривався під передачі в зону центрального нападника. Це така ваша тренерська настанова перед грою?

‐ Робили це з врахуванням специфіки гри Полтави. Головне, що наші напрацювання втілилися в життя і принесли результат. Ігор Єрмаков напередодні гри демонстрував нашим вінгерам ті позиції, де вони будуть ефективними.

– Єрмаков – один із ваших нових асистентів. І як вам з ними працюється?

– Так, у нас майже повністю змінився тренерський штаб. Проводимо дуже багато аналітичної робото, працюємо з відео. З’явився тренер з фізичної підготовки Вадим Шутенко, який багато працює над швидкісною витривалістю гравців. Бачимо, що команда додала в функціональній підготовці. Хочу подякувати Ігорю Єрмакову, який постійно працює над собою і прогресує. Ну і, безумовно, не можу не відзначити роботу Богдана Шуста, у якого велике майбутнє.

Також у нас працює тренер-аналітик Сергій Вертіль, в якого своє розуміння футболу. Даємо змогу реалізувати йому свої напрацювання. Розуміємо, що зараз багато уваги до нашої команди після стартового туру. Попереду важливі матчі, до яких маємо готуватися. Зараз головне забути про цю розгромну перемогу і готуватися до наступних ігор. Важливо з максимальною концентрацію і налаштуванням підходити до кожного суперника.

 

– Михайло Шершень ‒ досвідчений гравець із УПЛ. Як вдалося запросити до себе в команду?

– Це якісний гравець, який безумовно допоможе нашій команді. Думаю, що вдалося вмовити його перейти до Інгульця після нашого особистого спілкування. Я йому розповів про своє бачення футболу, про те, як гратимемо у цьому сезоні. Президент також завжди акцентує увагу на фінансовій стабільності ‒ і для гравців це дуже важливо.

Новачки розуміють, що вони вчасно отримуватимуть свої кошти. Молоді завжди говорю, що в них не буде життя поза футболом, адже клуб базується в селі. Проте всі умови для професіонального зростання футболістів створені.

02.08.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429