Ukrainian association of football coaches

Юрій Вірт – найкращий тренер 6-го туру VBET Ліги

Тренерський ракурс: Українська Прем’єр-Ліга разом із Всеукраїнським об’єднанням тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2021/22.
Ще з першолігових часів протистояння «Десни» та «Вереса» є принциповим, і напередодні шостого туру фаворитом матчу вважали, скоріше, чернігівців, які непогано стартували, ніж новачків дивізіону. Насправді ж «Верес» зіграв найбільш яскравий матч нового сезону.
Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер рівненського «Вереса» Юрій Вірт. Його підопічні завдали розгромної поразки чернігівській «Десні» (4:0 на чужому полі), здобувши першу перемогу на виїзді.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Востаннє «Верес» перегравав чернігівців ще в 2006 році загалом, а в Чернігові – ще від 1992 року. До того ж, «Десна», незважаючи на поразку від «Динамо», стартувала набагато краще за рівнян і перед матчем вважалася фаворитом протистояння.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Напередодні виїзду в Чернігів «Верес» зіткнувся з серйозними проблемами – через травми не могли зіграти відразу двоє нападників (Шестаков і Гегедош), поза заявкою залишився вінгер Дахновський, який міг би оживити гру через вихід на заміну. Проте, як бачимо, занепокоєння стосовно боєздатності атаки не виправдалося.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Порівняно з попереднім матчем (домашня перемога 1:0 над «Минаєм») тренерський штаб «Вереса» провів оновлення стартового складу на двох позиціях: замість Полюляха в опорній зоні вийшов Кльоц, а Гегедоша під нападником замінив Панасенко. Заміни були багато в чому вимушеними.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Верес» в останні роки системно грав у два форварди, проте через травму двох нападників і оренду іншого в Першу лігу вибір гостей в атаці скоротився. Відповідно, рівняни зіграли замість більш звичної формації 4-4-1-1 у 4-2-3-1, тому що Панасенко – все-таки півзахисник, який грає в іншій стилістиці, ніж форвард у відтяжці Гегедош.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Поки що про стабільність новачків дивізіону не говоримо, проте відзначаємо, що «Верес» виграв другий матч поспіль – і тепер здобував потрібний результат і вдома, і на виїзді. Провівши такий яскравий поєдинок, рівняни підняли планку очікувань стосовно своєї гри, і тепер постараються довести стабілізацію гри та результату в наступних турах.
Лауреат 6-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Юрій Вірт («Верес» Рівне)
Середній бал – 4,6
30.08.2021
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine