Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Юрій Ярошенко – найкращий тренер 7-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2021/22.

«Альянс» пережив кризову ситуацію на початку сезону, проте, на щастя, клуб вдалося зберегти, він продовжив виступи в Першій лізі. І вже показав свою боєздатність у матчі з непереможним до цього новачком дивізіону.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер липоводолинського «Альянсу» Юрій Ярошенко. Його підопічні обіграли «Кривбас» (2:1 на власному полі), поклавши край безпрограшній серії своїх суперників.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Клуби зустрічалися вперше. Зважаючи на дуже потужне посилення «Кривбасу», недоречно рахувати історію протистоянь «Альянсу» проти «Гірника» (в Другій лізі в них вигравали). А до цієї гри криворіжці підійшли з 14-матчевою першоліговою безпрограшною серією.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди підійшли до цього протистояння в практично оптимальних складах: «Альянс» залишив поза заявкою тільки захисників Адаменка та Осадчого, «Кривбас» не задіяв гравців середньої лінії Вагнера, Горвата та Пирогова. Втім, відсутні не були основними гравцями, натомість у гостей повернувся після травми досвідчений оборонець Мостовий.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з матчем у Житомирі («Полісся» виграло 3:1) тренерський штаб «Альянсу» провів дві зміни в стартовому складі, причому, обидві однозначно спрацювали. Важинський замінив Єфанова в воротах – і був одним із найкращих у турі. Загинайлов повернувся на вістря атаки (в попередньому турі поступався не по позиції місцем в основі Шмигельському) – і відзначився голом.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

При сталій, стабільній тактичній схемі 4-1-4-1 «Альянс» залишає чимале місце для імпровізації гравців. Група атаки Ярошенка постійно рухається, міняється зонами. Ярошенко-молодший і Піднебенний охоче зміщаються на фланги, створюють кількісну більшість на межі фінальної третини поля, підтримують атаки. Досягненням команди можна назвати поступове награвання оновлених зв’язок – навіть втративши лідера середньої лінії В.Шарая, «Альянс» не розгубив боєздатності в атаці.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

В останніх турах команда була нестабільною, проте на своєму полі здобула дуже хороший результат. Включаючи кубок, «Альянс» виграв три з чотирьох останніх матчів у Сумах, при одній нічиїй. Завдяки цьому липоводолинський клуб розділяє з «Прикарпаттям» 7-8 місця. Перемога в наступному турі може дозволити «Альянсу» теоретично претендувати на місце в трійці.

Лауреат 7-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Юрій Ярошенко («Альянс» Липова Долина)
Середній бал – 4,6

 

 

09.09.2021
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine