Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Юрій Вернидуб – найкращий тренер 6-го туру VBET Ліги УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2023/24.

До звітного туру суперники підійшли, маючи по вісім очок. Причому, зважаючи на щільність у таблиці, кожен клуб міг як здійснити ривок вище, зі свого 5-6 місця, так і обвалитися в турнірній таблиці. В цьому вся принциповість протистояння.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер криворізького «Кривбасу» Юрій Вернидуб. Його підопічні обіграли ковалівський «Колос» (3:0 на чужому полі), перегравши складного суперника вдруге за цей рік.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

В минулому сезоні кожен із суперників здобув мінімальну перемогу на своєму полі. При цьому в новому чемпіонаті команди стартували добре й могли в випадку успіху піднятися вище – в групу лідерів. Якщо «Колос» якраз в останніх турах почав суттєво втрачати очки, то «Кривбас», навпаки, ввійшов у безпрограшну серію.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Особливих втрат у команд не було, йдеться більше про не використані опції. Наприклад, «Колос» ще не презентував бразильського новичка Ранжела, проте він ще не встиг стати незамінним гравцем атаки, щоб вважатися втратою. «Кривбас» обійшовся без півзахисника Луньова, проте на місцях вінгерів були гравці не нижчого рівня.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 4

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з минулим матчем (0:0 на «Оболонь-Арені») тренерський штаб «Кривбасу» провів дві заміни. Хомченовський замінив Луньова на місці одного з вінгерів, а замість Устименка в атаці з’явився більш мобільний Кожушко, спроможний пресингувати на великих ділянках поля та ефективно мінятися зонами з фланговими півзахисниками.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

На нас чекало серйозне тактичне протистояння. Річ у тім, що «Колос» на новий сезон освоїв тактичну схему з трьома центральними захисниками (5-4-1 в грі без м’яча, 3-4-3 в атаці). Для «Кривбасу», який віддає перевагу традиційній на сьогодні побудові 4-5-1 (4-2-3-1/4-1-4-1), це відкривало перспективи в плані швидкого переходу від оборони в атаку, простору на флангах. Для цього треба було виграти боротьбу в центрі поля, і ми можемо звернути увагу, що якраз там «Кривбас» нічого не змінював порівняно з матчем проти «Оболоні».

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Безпрограшна серія «Кривбасу» розпочалася в перших числах серпня й досягла вже п’яти матчів (+3=2‒0; 11:4). Це його перша розгромна перемога в поточному чемпіонаті, зокрема – перша над цим конкретно суперником. Напередодні паузи збірних криворізький клуб розділяє 3-4 місця з «Рухом».

Лауреат 6-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Юрій Вернидуб («Кривбас» Кривий Ріг)
Середній бал – 4,6

04.09.2023
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine