Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Юрій Калитвинцев – найкращий тренер 8-го туру VBET UA Першої

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру VBET UA Першої ліги сезону 2022/23.

Одноосібний лідер західної групи має відрив від найближчого переслідувача в шість очок – прекрасний результат як для початку другого кола. «Полісся» впевнено крокує чемпіонатом, демонструючи стабільність результатів.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер житомирського «Полісся» Юрій Калитвинцев. Його підопічні обіграли івано-франківське «Прикарпаття» (2:0 у домашньому матчі), досягнувши переконливого показника в 91,67% набраних із можливих очок.

 1. Номінальний результат команди – 5
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Попри те, що лідер у першому колі розгромив «Прикарпаття» 3:0 на його полі, та й загалом зберігав перевагу в історії протистоянь (+3=2‒2; 11:7, а від 1960 року команди міст Житомира та Івано-Франківська провели між собою 57 матчів на всеукраїнському рівні: 23 виграли поліщуки, 12 нічиїх, 22 – перемоги прикарпатців, голи ‒ 68:64 на користь Полісся), очікувалося складне протистояння. Ще в 2021 році житомиряни втрачали очки з цим суперником – зараз контраст суттєвий.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 3
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Тут визнаємо однозначно складнішу кадрову ситуацію в гостей – якщо в господарів був відсутній лише форвард Кисленко (який за спиною Будківського рідко грає в цьому сезоні), та ще й повернувся після травми оборонець Нестеров, то у «Прикарпаття» була низка значущих втрат. Це найбільш досвідчений воротар Піцан, провідний лівий захисник Писко, півзахисники Волошинович, Оринчак і Сондей – провідні креативники гостей.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Незважаючи на ключову перемогу над «Карпатами» ‒ своїм головним конкурентом, у наступному турі тренерський штаб житомирян вдався відразу до трьох замін у стартовому складі. Червака в центрі захисту замінив Нестеров (і досвідчений оборонець, хоч явно ще набирає тільки форму, відкрив рахунок у матчі!), замість Шаповала ліворуч у захисті вийшов Морговський, а Грицук витіснив Янакова в трійці атакувальних півзахисників. Досвідчений плеймейкер став співавтором другого голу.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

При номінальній схемі 4-2-3-1 житомиряни виділяли в цьому матчі значно більші сили на атаку – фулбеки за середньою позицією були далеко в центрі поля, на одній висоті з центром півзахисту, а вінгери та атакувальний півзахисник діяли поруч із Будківським.

 1. Накопичувальний критерій – 5
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Вісім матчів складає безпрограшна серія «Полісся» ‒ сім перемог і єдина нічия місяць тому. Воротар команди Кудрик не пропускає 490 хвилин (найбільш тривала «суха» серія чемпіонату – і вона триває). Представник житомирян Будківський лідирує серед найкращих бомбардирів (7 голів).

Лауреат 8-го ігрового дня в номінації «Тренер туру в VBET UA Першої ліги»:
Юрій Калитвинцев («Полісся» Житомир)
Середній бал – 4,6

17.10.2022
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine