Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Юрій Калитвинцев – найкращий тренер 8-го туру другого етапу VBET UA Першої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів заключного туру VBET UA Першої ліги сезону 2022/23.

Перша ліга зберегла інтригу до останніх хвилин заключного туру, проте саме команда, яка лідирувала за підсумками 17 окремих турів на двох етапах, здобула звання переможця VBET UA Перша “Чемпіонська” та золоті медалі чемпіона цього дивізіону.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер житомирського «Полісся» Юрій Калитвинцев. Його підопічні обіграли черкаський «ЛНЗ» (2:1 у домашньому матчі), здобувши звання чемпіона VBET UA Перша.

 1. Номінальний результат команди – 5
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Напередодні заключного туру «Полісся» випереджало «Оболонь» на одне очко, що, враховуючи складний виїзд киян у Львів, давало суттєву перевагу житомирянам. Але вдома, у день 65-річчя президента свого клубу, господарі просто не могли не зіграти тільки на перемогу. «ЛНЗ Черкаси» вдалося створити гідну конкуренцію суперникам – команда створила немало небезпечних моментів і навіть після двох вилучень зуміла зберегти інтригу та відіграти один м’яч. Але житомиряни зуміли вдруге в сезоні переграти черкасців і здобути титул.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У «ЛНЗ Черкаси» були втрати: травмований вінгер Коваленко, кілька гравців явно не на піку своєї форми та фізичних можливостей. Проте, вважаємо, «Полісся» мало дуже суттєві втрати: травмовані захисники Гітченко та Нестеров, відбув на чемпіонат світу U-20 зимовий новачок Джарджу, який міг би бути корисним, зважаючи на втрати в центрі оборони, дискваліфікований найкращий бомбардир чемпіонату Будківський.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (нічия 1:1 з «Оболонню» в Києві) тренерський штаб житомирян провів тільки одну зміну в стартовому складі – замість Будківського, який перебрав карток, на вістрі атаки вийшов Шастал (цікавий вибір, тому що він більш ефективний у відтяжці, тоді як у запасі залишився центрфорвард Кисленко схожої на Пилипа статури). Також варто відзначити, що тренерський штаб використав трьох номінальних лівих оборонців, двоє з яких вимушено зіграли в центрі захисту.

 1. Тренерська майстерність – 4
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Житомиряни традиційно використовують схему 4-2-3-1, причому, в поточному сезоні, здебільшого, вони настільки контролювали ситуацію, що вона не вимагала перестановок не по позиції. У матчі з «ЛНЗ Черкаси» тренерський штаб господарів спершу випустив у перерві Кисленка, щоб нав’язати боротьбу на чужій половині поля, вигравати повітря та додати прямої сили атакам, а потім освіжили фланги, щоб зберегти загальнокомандну швидкість. Із 82 хвилини «Полісся» грало в більшості, а від 90+3 ‒ в форматі 11х9. Тим не менш, якраз при кількісній перевазі господарі пропустили один м’яч.

 1. Накопичувальний критерій – 4
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Безпрограшна серія житомирян досягла п’яти турів (чотири перемоги та одна нічия після домашньої поразки від «Оболоні» в квітні). Після нічиєї в столиці «Полісся» програло особисті зустрічі оболонцям, проте впевнено обійшло їх у таблиці завдяки перемозі над черкасцями та виїзній нічиїй киян у Львові.

Лауреат 8-го туру другого етапу в номінації «Тренер туру VBET UA Першої ліги»:
Юрій Калитвинцев («Полісся» Житомир)
Середній бал – 4,6

27.05.2023
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine