Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Юрій Гура – найкращий тренер 10-го туру VBET Ліги

Тренерський ракурс: Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2022/23.

«Шахтар» розподіляє свої сили, увагу та кадровий потенціал між внутрішніми та закордонними змаганнями – при тому, що «гірникам» обов’язково треба було перемагати, щоб не відпускати в відрив «Дніпро-1», але при цьому думки були навколо вирішального матчу Ліги чемпіонів проти «РБ Лейпциг». А тут ще й непростий суперник, який відібрав очки в «Шахтаря» у чотирьох із п’яти попередніх очних зустрічей.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер ФК «Олександрія» Юрій Гура. Його підопічні зіграли внічию з донецьким «Шахтарем» (2:2 в виїзному матчі), третій виїзд поспіль позбавляючи очок гранда.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Про турнірну складову ми вже говорили, а треба ще відзначити історії взаємин двох клубів. Річ у тім, що ФК «Олександрія» в останні роки стала одним із найбільш незручних суперників для «гірників». Це вже п’ятий матч за останні три роки, в якому «Шахтар» втрачає очки з цією командою.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 3

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У «Шахтаря» були втрати – захисники Корнієнко та Конопля, а також півзахисник Швед, травмовані. До того ж, перед заключним туром групового етапу Ліги чемпіонів тренерський штаб Йовічевича повинен був провести ротацію (як наслідок, Матвієнко, Судаков і Траоре починали матч у запасі, натомість, шанс отримав новачок Назарина). В гостей особливих проблем не було, склад наближений до оптимального.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Склад олександрійців стабільний і зазнає максимум точкових, ситуативних змін. Так, проти «Шахтаря» Гура виставив точно такий же старт, як і проти «Львова» в попередньому турі (перемога 2:0). Відзначаємо, що повернення Бондаренка та Ковальця, а також наявність низки досить досвідчених новачків, не завадили тренерському штабу перезавантажити кар’єру кільком гравцям, які пережили кризу в своїх кар’єрах, а також розкрити кількох молодих виконавців.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Олександрійська команда чудово опрацювала тактичну схему 4-5-1, яку використовує в кількох варіаціях – залежно від підбору гравців середньої лінії. Більше того, під час матчу з «Шахтарем» з виходом Волошина команда підкріпила свою атаку й догравала в формації 4-4-1-1, відігравшись наприкінці матчу (саме Вікентій асистував Демченку під час розіграшу кутового).

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

ФК «Олександрія» в хорошій безпрограшній серії – п’ять матчів без поразок (три перемоги та дві нічиї). Хоча перемога «Зорі» потіснила підопічних Гури з третього місця, загалом цей сезон прекрасно складається для команди, вона боєздатна на фоні навіть найсильніших суперників і вирізняється хорошою кадровою роботою.

Лауреат 10-го ігрового дня в номінації «Тренер туру VBET Ліги»:
Юрій Гура (ФК «Олександрія»)
Середній бал – 4,6

31.10.2022
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine