Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Володимир Васютик – найкращий тренер 17-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.

В останні тижні в західній групі практично щотуру грають між собою фаворити сезону, тож для лідера це шанс закріпити своє положення. Як бачимо, ФК «Ужгород» цим користається – якщо раніше в таблиці було багатовладдя, перше місце за рівністю очок розділяли кілька суперників, або ж відрив був мінімальним, то за підсумками 17-го туру закарпатці забезпечили собі 3-очковий відрив від конкурентів.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Ужгород» Володимир Васютик. Його підопічні здолали «Чайку» (3:0), продовживши свою безпрограшну серію до восьми турів.

  1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Не сказати, що «Чайка» є простим суперником для ужгородців (обігрувала їх у минулому сезоні, в поточному чемпіонаті програла лише в один матч), але наразі борщагівці в серії невдач – набрали лише одне очко в п’яти весняних зустрічах. Але поточна турнірна ситуація й два поспіль матчі переслідувачів між собою робили вагу цього матчу лідера з середняком важливою – тут не можна було втрачати очок.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У лазареті господарів – правий захисник Беца та форвард Майборода, але за кадровими втратами перед туром була приблизна рівність між суперниками. Адже «Чайка» також не могла розраховувати на кількох гравців: окрім травмованих, відзначаємо відсутність основного форварда Тименка (перебір карток), а також втрату досвідченого захисника Лещенка, з яким напередодні припинили співпрацю. Гості прибули навіть з неповним запасом.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (перемога 3:2 над «Буковиною») тренерський штаб ужгородців провів дві зміни в стартовому складі: незамінного воротаря Готру – на весняного новачка Восконяна, а вінгера Чонку – на Ференцика, який став одним із героїв матчу з чернівчанами. Обидві зміни себе виправдали. До того ж, Васютик сповна використав задатки універсалізму окремих футболістів: Сартіна, який в першолігові часи більше грав на фланзі, в Ужгороді діє в центральній зоні, Шкіндер легко змінює позиції із оборонця на опорника, а форвард Машталір вимушено замінює Бецу праворуч у захисті, поступово додаючи в розумінні оборонної роботи.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Номінально ФК «Ужгород» змінив тактичну схему – із звичної 4-1-4-1 на видозмінену 5-4-1 (3-4-3 в фазі атаки). Проте тут треба розуміти, що в попередніх матчах Шкіндер також виконував роль хвилеріза, регулярно опускаючись до центральних оборонців під час гри без м’яча та після втрати володіння. Так що цей перехід просто показав гнучкість і награність базової тактики закарпатців.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Ужгородську команду можна похвалити за стабільність результатів. Якщо залишити за дужками той період, коли восени ФК «Ужгород» постраждав від коронавірусного спалаху й дещо збився з ігрового ритму, загалом команда грає рівно й бере свої очки. В останніх восьми іграх вона без поразок (сім перемог і нічия в Вишгородському районі, яку можна вважати успіхом). Звідси – впевнене лідерство, з наміченим навесні бажаним відривом.

Лауреат 17-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Володимир Васютик (ФК «Ужгород»)

Середній бал – 4,6

15.04.2021
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine