Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Володимир Шаран – найкращий тренер 4-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-ліги сезону 2018/2019

Минулого сезону олександрійська команда рано вилетіла з Ліги Європи та не змогла пробитися у шістку найкращих, другий етап провівши у «втішному турнірі». Проте, як бачимо, висновки із тієї ситуації зроблені правильні, а на старті нового сезону олександрійська команда постає найбільш зіграною та цілісною.

Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер ФК «Олександрія» Володимир Шаран. Його підопічні зуміли здолати «Арсенал-Київ» (1:0), здобувши чергову перемогу й продовжуючи йти в лідерах УПЛ з абсолютним показником.

 1. Номінальний результат команди – 4
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Арсенал-Київ» поки що відчуває труднощі оновленого колективу, тому продовжує йти без очок. Утім, ФК «Олександрія» уникла можливої недооцінки суперника й досягла поставленої мети – три очки в скарбничці команди, вона рухається далі без втрат.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Суттєвою втратою господарів стала відсутність травмованого Банади, який демонстрував чудовий сезон у попередніх турах. Однак «Олександрія» укомплектована добре, тому на його місце вийшов Довгий – не менш сильний і навіть більш досвідчений центральний півзахисник.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

У награній схемі олександрійців було зроблено дві перестановки вимушена в центрі поля та тактична на фланзі – замість більш націленого на центр атаки Пономаря вийшов Задерака. Обидві рокіровки себе виправдали, гра команди Шарана виявилася гармонійною та відповідною викликам, поставленим грою.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Давно напрацьована схема 4-2-3-1 не потребувала різкого втручання чи перебудови. Первісний тренерський задум спрацював. Заміни проводилися по позиціях. Загалом, команді вдалося реалізувати тренерські задумки, що підтвердив після гри й сам Шаран.

 1. Накопичувальний критерій – 5
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Дуже символічний тур для олександрійців – 250-й матч Шарана на чолі команди, поліпшення клубного рекорду – безпрограшна серія досягла 15 турів. Дев’ята перемога ФК «Олександрія» поспіль у чемпіонаті. Серія без пропущених м’ячів команди триває із середини травня та досягла 450 хвилин.

Лауреат 4-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги: 

Володимир Шаран (ФК «Олександрія»)

Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

13.08.2018
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine