Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Володимир Книш – найкращий тренер 7-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2020/21.

Два тури вимушено пропустив дебютант дивізіону – «ВПК-Агро». Наслідки спалаху коронавірусної хвороби колектив відчуває і зараз, адже не зміг задіяти в складному виїзді в Івано-Франківськ низку гравців і головного тренера Сергія Соловйова. Тим цінніша виїзна перемога над «Прикарпаттям» – всупереч всім труднощам.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – директор вишневського «ВПК-Агро» Володимир Книш. Його підопічні здобули виїзну перемогу над «Прикарпаттям» (1:0), зігравши вперше за три тижні в неповному складі.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

По-перше, враховуємо вимушену паузу та не оптимальну форму гравців після хвороби. По-друге, незнайомість суперника – «ВПК-Агро» дебютує в турнірі. По-третє, «Прикарпаття» було в непоганій формі – три тури без поразок. Особливою обставиною було складне, в’язке поле, спричинене вологою осінньою погодою.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Були втрати й у господарів (наприклад, зіркові півзахисники Волошинович і Сондей), але треба визнати, що «ВПК-Агро» підійшов до першого пост-карантинного матчу в особливо складній ситуації. Захисник Логінов, півзахисники Дорошенко, Ляшенко та Передистий – за звичайних обставин це все гравці основного складу, яких не вистачало в цьому виїзді.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Останній за часом матч «ВПК-Агро» проводив ще в минулому місяці – домашні 0:3 від «Гірника-Спорт». Якщо все ж порівнювати склади команди в цих двох матчах, відзначимо відразу п’ять змін у складі. Повністю оновлено центр півзахисту (Терехов/Дорошенко, І.Білий/Ляшенко), А.Білого замінив Мілесін (він вийшов ліворуч у захисті), а Шарко вийшов замість Будняка в атаці.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Відразу кілька тактичних схем напрацював і успішно використовує «ВПК-Агро». Цього разу команда виставила 5-2-3 (з переходом у 5-4-1 в фазі гри без м’яча). Команда швидко переходить від оборони в атаку, ефективно використовує стандарти, а в другому таймі, враховуючи складне поле, яке забирало багато сил в обох команд, «ВПК-Агро» переформатував групу атаки, що в підсумку дозволило здобути перемогу.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Ця перемога стала реабілітацією за розгромну домашню поразку майже три тижні тому. При цьому треба відзначити, що «ВПК-Агро» вдруге поспіль здобуває перемогу на виїзді, за цим показником (матчі на чужому полі) йдучи четвертим у лізі після старожилів і фаворитів чемпіонату.

Лауреат 7-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Володимир Книш («ВПК-Агро» Вишневе Магдалинівського району Дніпропетровської області)
Середній бал – 4,6

17.10.2020
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine