Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Володимир Книш – найкращий тренер 34-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18.

Заключний тур Першої ліги був визначальним для багатьох клубів – боротьба точилася як за перше місце, так і за уникнення вильоту. І бували випадки, коли навіть очевидні фаворити зазнавали поразки. Так, як «Колос» у поєдинку з охтирчанами – 0:1.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Нафтовика-Укрнафти» Володимир Книш. Його підопічні перемогли п’яту команду поточного сезону в матчі 34-го туру, фінішувавши на 15-му місці.

1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

В охтирської команди були математичні шанси на збереження першолігової прописки, до того ж, позиція поверх інших аутсайдерів – на фініші є стратегічно важливою (15-те місце – це зона вильоту, втім, у випадку форс-мажорів, місце над іншими конкурентами може стати істотною перевагою). Тож навіть в гостях у потужного «Колоса» гості вимушені були грати тільки на перемогу й здобули її в підсумку. Звісно, на турнірне положення самих ковалівців це не впливало (дострокове положення у п’ятірці), та й конкуренти виконали свої завдання, зате це гідне завершення сезону для оновленого колективу.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Весь цей сезон «Нафтовик-Укрнафта» потерпає від серйозних кадрових проблем. Окрім того, що команда вимушена була відпустити в інші клуби низку лідерів після успішного сезону 2016/17, їй докучала ще й велика кількість травм. Фактично на всю весну вибули хавбеки Запояска та Нерубенко, у матчі з «Колосом» не зміг взяти участі оборонець Корж, все ще набирає форму після тривалого пропуску лівий латераль Власюк, який тільки-но починає виходити на заміни.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Зі складної ситуації тренерський штаб вимушений був виходити за рахунок внутрішніх резервів. Упродовж чемпіонату випадало проводити постійну ротацію, гравцям доводилося демонструвати універсалізм. Так, у Ковалівці ми побачили номінального центрхава Ляшенка праворуч в обороні, місце ліворуч уже звично займав іще один кадровий півзахисник Мироненко.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Нафтовик-Укрнафта» вирізняється дуже високою загальнокомандною швидкістю та чіткими, награними комбінаціями. Рухомий центр поля із не статичними виконавцями дозволяв команді постійно пресингувати суперників. По ходу гри тренерський штаб то додавав тиску на чужій половині поля за рахунок заміни центрхава на форварда, то насичував півзахист зняттям атакувального гравця на кінець зустрічі. Гра без м’яча – особливо складне випробування для колективу, втім, Охтирка справилася і з цим, коли суперник моментами чинив особливо великий, але безрезультатний тиск.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це друга поспіль перемога охтирської команди – після виграшу вдома над одним із безпосередніх конкурентів, «Черкаським Дніпром». Особливістю «Нафтовика-Укрнафти» було те, що клуб 15 матчів поспіль ще з липня не міг виграти в гостях (5 нічиїх та 10 поразок). Але, завдяки успішному виїзду на Київщину в останньому турі, цю прикру серію вдалося перервати.

Лауреат 34-го ігрового дня в номінації Тренер туру:

Володимир Книш («Нафтовик-Укрнафта»)

Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

21.05.2018
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine