Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Володимир Бондаренко – найкращий тренер 13-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2019/20.

Тернопільська «Нива» не знала поразок у чемпіонаті 12 турів – це більше одного кола. Але в звітному турі її обіграла команда-дебютант Другої ліги, яка дуже пристойно додавала по ходу сезону й зараз вийшла на пікове третє місце в північно-західній групі.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер вишгородського «Діназу» Володимир Бондаренко. Його підопічні з мінімальним рахунком переграли в гостях лідера, завдавши йому першої поразки в чемпіонаті.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Обіграти в гостях лідера – це вже почесно, тим більше, якщо до того він ішов непереможним. Але до цього додаємо враження від першого кола, коли «Діназ» програв «Ниві» на своєму полі з великим рахунком (0:3). Перемога в відповідь – це не лише реванш, а й свідчення того, що вишгородці прогресують і адаптуються до нового для себе рівня.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У «Ниви» є свої «хронічні» втрати (як основний форвард Литовченко, який після весняної травми в грі не з’являвся), але кадрова ситуація «Діназа» на сьогодні була взагалі критичною. Через травми випали основні захисники Дмитренко і Гарбар, не міг штаб розраховувати на півзахисників Безпалого та Каркошкіна, прооперовано після важкої травми вінгера Русьяна, ще кілька гравців підійшли до матчу не зовсім здоровими.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після виїзної перемоги над «Оболонню-2» тренерському штабу довелося провести відразу 4 рокіровки стартового складу (половина – вимушених), які спричинили 6 перестановок у розташуванні гравців. Зокрема, центрального півзахисника Петренка через травми центрбеків довелося розмістити в захисті, а також використати універсалізм Помазана та Бриженка, задіяти не зовсім здорового Авдаляна.

  1. Тренерська майстерність – 4

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

При номінальній схемі 4-2-3-1 «Діназ» не позбавлений ігрової ініціативи: трійка атакувальних хавбеків, яка розташовувалася нижче форварда Терещенка, мінялася зонами, виступала із сольними проходами. Це дозволяло вирішувати два завдання: швидкого переходу від оборони до атаки та розтягування задньої лінії тернополян. А значна стабілізація задньої лінії, порівняно з літнім відрізком турніру, дозволяють вишгородцям діяти впевненіше.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це четверта поспіль перемога вишгородської команди – найбільш тривала така серія в Групі «А» на даний момент. Варто відзначити, що восени «Діназ» ще не знає поразок у чемпіонаті (7: +5=2–0; 14:5), що свідчить про стабільний прогрес команди й те, що вона може тримати удар (маємо на увазі 0:1 в кубку від ФК «Олександрія», який не вибив «Діназ» із рівноваги).

Лауреат 13-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Володимир Бондаренко («Діназ»)
Середній бал – 4,8

07.10.2019
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine