Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Віталій Куниця – найкращий тренер 19-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2018/19


Навесні розмірений, звичний турнірний хід лідерів порушив сміливий аутсайдер. Чернівецька «Буковина», посилившись під час зимового антракту та отримавши нового президента – свого колишнього гравця й головного тренера Вадима Зайця, зуміла почергово відібрати очки в обох фаворитів сезону. Після домашньої нічиєї з «Минаєм» «Буковина» обіграла «Полісся» на виїзді – 1:0.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Буковини» Віталій Куниця. Його підопічні змогли переграти лідера й не лише принесли своїй команді реальні шанси на те, щоб покинути останнє місце, а й солідно сплутали лідерську інтригу.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
«Буковина» не виграла в гостях із серпня, «Полісся» не програвало в якості господаря поля з вересня. Перемога останньої команди першості – непересічна подія за будь-яких обставин, а тим більше в ситуації, коли суперник володіє досить зіграним, добротним складом і широким підбором гравців.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Дискваліфікація не дозволила чернівчанам розраховувати на двох основних гравців – центрального півзахисника Мелконяна та виняткового універсала Понедєльніка, який в цій команді закривав, щонайменше, чотири різних позиції від центрального захисника до форварда, «фальшивої дев’ятки».
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Порівняно з попереднім (також досить вдалим) матчем, тренерський штаб провів низку перестановок. Так, Павлюка на лівому фланзі замінив Матвієнко, Понедєльніка на вістрі атаки – Галенко, а замість Мелконяна у зв’язці з Керчу та Шишигіним вийшов Раулюк.
4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Тактичну схему команди можна було трактувати, залежно від фази гри, як 4-3-2-1 або 4-3-3. Вона гарантувала в’язкість на своїй половині поля та максимально швидкий перехід від оборони в атаку. По ходу гри, з виходом Р.Кузіва, пройшли певні перелаштування півзахисту, а наприкінці гри тренерський штаб замінами на гравців оборонного плану закріпив свої редути, що допомогло зберегти необхідний рахунок.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Все для «Буковини» лише розпочинається – це другий матч поспіль для команди без пропущених м’ячів та поразок, вона навесні дещо скоротила відставання від найближчого конкурента (із 4 очок перед зимовою перервою до трьох зараз від «Чайки»), завдяки чому зберігає шанси на збереження друголігової прописки. Але для того, щоб ці сенсаційні результати не лишилися одиничними, доведеться стабільно здобувати позитивний результат і йти за щільним турнірним графіком.
Лауреат 19-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Віталій Куниця («Буковина»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

14.04.2019
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine