Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Віталій Костишин – найкращий тренер 26-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів заключного туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.

У північно-західній групі інтрига збереглася до останнього туру – йшла боротьба за перше та третє місце, в принципі, лідери були достатньо мотивованими. І при цьому шанси хмельничан залежали від виступу конкурента – ФК «Ужгород» не втримав переможний результат у Луцьку, а от «Поділля» виграло дербі й фінішувало першим.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер хмельницького «Поділля» Віталій Костишин. Його підопічні завдали поразки дунаєвецькому «Епіцентру» (3:0 на виїзді), вигравши обласне дербі та здобувши перше місце в Групі «А».

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

По-перше, це обласне дербі – «Епіцентр» мав перевагу над «Діназом» за особистими матчами, тож у випадку перемоги над хмельничанами фінішував би третім. По-друге, в «Поділля» повинно було тільки вигравати, щоб розраховувати на перше місце в Групі «А» та путівку в Суперфінал Другої ліги. При цьому тренерському штабу треба було втримати підопічних на піковій мотивації, щоб не втратити шанс, якщо б ФК «Ужгород» втратив очки в грі з аутсайдерами (що все-таки сталося).

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 3

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Відзначимо, що господарі підійшли до дербі зі значними втратами – через відсутність двох провідних гравців (це були Бадло-молодший і Захарченко) «Епіцентр» зіграв у експериментальній формації захисту та за новою тактичною схемою. Щодо «Поділля», то воно підійшло до гри зовсім без втрат, натомість, тренерський штаб похвально провів сміливі рокіровки, щоб випробувати нових гравців.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (мінімальна перемога над «Рубіконом») тренерський штаб хмельничан провів дві зміни в стартовому складі – по позиціях у центрі захисту замість Пернацького вийшов Матвєєнко, а замість Ліповуза – Цибульник. Також відзначимо, що в останніх турах Мораренко виграє конкуренцію у Костенка в трійці атакувальних півзахисників, а Карпенко навесні вдало посилив вістря атаки, залишивши в запасі Салбака та Прильопу.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

При номінальній схемі 4-2-3-1 «Поділля» є вільним для імпровізації групи атаки. Вінгери та атакувальний півзахисник охоче міняються зонами, відкриваються під розрізні передачі. Карпенко гармоніює з ними, дає ігрову підтримку, на відміну від більш силового Салбака. У грі проти «Епіцентру», який вимушено перебудувався, зважаючи на кадрові втрати, група атаки хмельничан почувалася вільно та давала перевагу на просторі гостям.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це четверта поспіль перемога «Поділля», безпрограшна серія хмельницької команди, яка триває з кінця квітня, досягла вже семи матчів. За цей час підопічні Костишина пропустили лише один раз. Показово, що навіть у матчах проти найсильніших суперників по групі в вирішальній фазі регулярного чемпіонату «Поділля» проявило керованість, тактичну стрункість і впевнену роботу з м’ячем. Ця команда на сьогоднішній день вигідно відрізняється від більшості колективів Групи «А» за якістю володіння м’ячем.

Лауреат 26-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Віталій Костишин («Поділля» Хмельницький)
Середній бал – 4,6

11.06.2021
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine