Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Сергій Золотницький – найкращий тренер 24-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

ПФК «Суми» разом із іще кількома командами через переноси стартували в весняній частині сезону лише зараз, до того ж, волею календаря оновленій команді та тренерському штабу належало грати на виїзді з одним із лідерів – «Геліосом». Сумській команді вдалося вдало зіграти «на чистовик» і переконливо переграти харків’ян – 4:0.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер ПФК «Суми» Сергій Золотницький. Його підопічні завдали історичної поразки одному з претендентів на медалі в виїзному матчі 24-го туру.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Напередодні прем’єри оновленого сумського колективу було багато різних прогнозів, і більшість – на користь їхніх суперників. «Геліос» був більш успішним у турнірному плані, більш зіграним, виграв попередній матч на цьому ж полі в Копилах. Однак ПФК «Суми» переграли харків’ян, таким чином, покинувши зону вильоту за підсумками 24 туру.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Найсуттєвішою проблемою щодо персоналу для тренерського штабу можна відзначити лише одну: це був перший офіційний матч сумчан у 2018 році, тож оновлений колектив повинен був проявити зіграність, цілісність та гарне взаєморозуміння при тому, що шестеро новачків вийшли у стартовому складі, а ще троє – із лави запасних.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Видно, що тренерський штаб постарався зберегти оборонний блок, адже із п’яти «старожилів» троє вийшло в захисті, а ще двоє – в опорній зоні. Вкотре використано універсалізм цих гравців, адже Циколія, який в останній рік більше грав у центрі, цього разу з’явився праворуч в обороні, а абсолютний універсал Богачев, який за основною кадровою спеціалізацією півзахисник, за останній рік спробував себе на багатьох оборонних позиціях.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Розпочавши номінально із схеми 4-2-3-1, ПФК «Суми» ефективно її видозмінювали в різних стадіях гри. Відзначимо універсальність та взаємозамінність групи атаки, адже ті ж Галенков, Тарануха та Яворський постійно мінялися позиціями, грали широко, розтягували оборону суперників. Щодо захисної фази, то дуже цікаво діяли опорники, миттєво зближаючись із центральними захисниками та ловлячи харків’ян у в’язкому супротиві. Швидкий перехід від оборони в атаку досягався не лише завдяки лонгболлам, а й через сольні проходи швидких гравців. Завдяки цьому, зберігалася компактність центрального блоку, але відкривалися великі можливості, коли суперникам треба було відігруватися й вони неминуче розкривалися під контратаки.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це перша в сезоні розгромна перемога сумської команди – тож почин оновленого колективу можна вважати надуспішним. З осені це вже третій безпрограшний виїзд ПФК «Суми» без пропущених м’ячів (2 перемоги й 1 нічия, м’ячі – 6:0), а загалом ця команда не програє й не пропускає вже чотири тури поспіль! Якщо врахувати, що все це – при суттєвій кадровій перебудові, результат викликає особливу повагу.

Лауреат 24-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Сергій Золотницький (ПФК «Суми»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

27.03.2018
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine