Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Сергій Нагорняк – найкращий тренер 5-го туру Першої ліги

Сергій Нагорняк

За результатами трьох із чотирьох стартових турів лідером Групи «А» був футбольний клуб «Карпати». Львів’яни залишалися єдиними в Першій лізі, хто ще не зазнавав поразок. І саме «Епіцентр», дебютант дивізіону, в протистоянні з більш турнірно успішними суперниками зумів перервати їхню вдалу серію.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер кам’янець-подільського «Епіцентру» Сергій Нагорняк. Його підопічні обіграли львівські «Карпати» (2:0 у виїзному матчі), що призвело до зміни лідера в Групі «А».

 1. Номінальний результат команди – 5
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Карпати» після чотирьох стартових турів лідирували в Групі «А» з абсолютним результатом – 12 очок. Вони залишалися останніми в Першій лізі, хто не втрачав очок. У новітній історії «Епіцентр» ще не обігрував львів’ян (мінімальна домашня поразка в минулому сезоні Другої ліги), а численні кадрові перетини робили це протистояння лідерів центральним у турі.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди підійшли до матчу в оптимальних складах і змогли задіяти своїх основних футболістів.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Відзначимо, що суперники вже награли бойові склади, тож різниця між попереднім і нинішнім матчами була невеликою (три зміни у львів’ян, дві в стартовому складі кам’янчан). «Епіцентр» по позиціях замінив Стеня на Барбосу та Миронюка на Глущука, що дещо наситило додатково центр і створило перевагу на лівому фланзі нападу. Особливо вдалим виявилося рішення випустити бразильця, який заробив пенальті під другий гол.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Епіцентр» системно застосовує схему 4-5-1, переважно в формації 4-2-3-1. У матчі з львів’янами поруч із Чепелюком у центрі півзахисту досить глибоко діяв Глущук – це важливе рішення, яке дозволило багато в чому нівелювати потужну групу львів’ян у складі Рябов-Чачуа-Приймак, а на флангах гості активно користувалися тією перевагою, яку їм могла дати ця схема в протистоянні трьом центральним оборонцям «Карпат».

 1. Накопичувальний критерій – 5
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це третя поспіль перемога «Епіцентру» в чемпіонаті, після неї кам’янчани наздогнали за очками «Карпати» змістили їх за особистими зустрічами, а лідером Групи «А» стало «Полісся». От настільки значущим для турніру став львівський матч, який виграли підопічні Нагорняка.

Лауреат 5-го ігрового дня в номінації «Тренер туру в Першій лізі»:
Сергій Нагорняк («Епіцентр» Кам’янець-Подільський)
Середній бал – 4,8

25.09.2022
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine