Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Сергій Лавриненко – найкращий тренер 2-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2019/20.

У стартовому матчі нового сезону «Інгулець» створив кілька реальних нагод забити, але поступився «Металісту 1925» – в гостях з мінімальним рахунком. Тому в матчі проти «Агробізнесу» петрівці не мали права на осічку. Підтримку команді висловив і президент клубу

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер петрівського «Інгульця» Сергій Лавриненко. Його підопічні обіграли «Агробізнес» із рахунком 2:0.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Після поразки в стартовому турі перший домашній матч чемпіонату був особливо відповідальним для «Інгульця», свіжим у пам’яті лишався домашній матч наприкінці минулого сезону, коли петрівці не змогли забити «Агробізнесу» й розділили з ним очки (0:0). Тому в грі з суперником зі схожою турнірною долею та стратегією розвитку господарі мали остерігатися гостей.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У господарів особливих втрат не було – вони вийшли на «Агробізнес» із повністю заповненою заявкою на матч, залишивши поза цим матчем лише двох гравців через міркування ротації та внутрішньокомандної конкуренції. У той же час, гості перешикували свій склад, гру пропустив основний захисник – універсал Слотюк, не можуть поки пробитися в основу молоді новачки Вергун, Дідик, Іванченко. Зміни не пов’язані з травмами.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після матчу в Харкові, програного з мінімальним рахунком за немалої кількості створених моментів, «Інгулець» провів всього лише одну зміну в стартовому складі. Щедрого на фланзі півзахисту змінив Козак. При цьому не змінилися ключові ігрові налаштування, команда так само старалася володіти м’ячем, вдало ним розпоряджатися, гарно комбінувати на швидкості.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Інгулець» належить до тих команд Першої ліги, які стараються грати в комбінаційний футбол і налагоджувати контроль м’яча. Власне, рівно те саме декларує й «Агробізнес». Тому в цьому матчі було розіграно чимало багатоходівок, комбінації йшли за рахунок короткого та середнього пасу, вдало застосовувалися командні заготовки. Відзначаємо оригінальне рішення петрівців у півзахисті, де досить високо пресингував Запорожець, часом діючи майже на одній висоті з форвардом Січінавою. Завдяки цьому створювалася кількісна перевага на чужій половині як при атаках, так і в пресингу.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Після поразки «Металісту 1925» петрівській команді належало реабілітуватися, започатковуючи, можливо, нові серії. Але є одна обставина, яку варто відзначити вже зараз. «Інгулець» цього року не програв жодного домашнього матчу! Якщо рахувати чемпіонат і кубок, безпрограшна серія на своєму полі складає вже 8 матчів (4 перемоги, 4 нічиї, 14:4).

Лауреат 2-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Сергій Лавриненко («Інгулець»)
Середній бал – 4,6

05.08.2019
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine