Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Руслан Мостовий – найкращий тренер 21-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2020/21.

П’ять очок розділяли 12 та 14 місця в турнірній таблиці. Тож господарі, які зависли прямо над зоною вильоту, повинні були грати тільки на перемогу в матчі з кременчужанами – щоб скоротити відставання від більш успішних конкурентів і відштовхнутися від зони вильоту.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер івано-франківського «Прикарпаття» Руслан Мостовий. Його підопічні вдома обіграли «Кремінь» (1:0), здобувши першу перемогу в весняній частині сезону.

1. Номінальний результат команди – 4
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Безперечно, в центрі уваги були інші матчі – за участі лідерів. У звітному турі багато із фаворитів втрачали очки. Проте для команд із нижньої частини таблиці саме матч в Івано-Франківську мав найбільше значення, тому що в ньому багато в чому визначалося, чи будуть нарощуватися розриви між зоною вильоту та тими, хто намагається від неї відірватися. «Прикарпаття», яке не вигравало в 2021 році, вбачало свій шанс перервати невдачі у грі з суперником, проти якого раніше виграло п’ять матчів із шести.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Треба визнати, що «Прикарпаття» давно не грало в оптимальному складі. Ось і цього разу, крім універсала Борисевича, який був вилучений у минулому турі, з різних причин господарям не могли допомогти відразу кілька гравців, включаючи досвідчених півзахисника Конкольняка та форварда Цюцюру – вони могли б серйозно допомогти в грі. В гостей не міг зіграти оборонець Курелех – для них це також суттєва втрата.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Поразка в Одесі – значна за рахунком, який не повністю відповідав перебігу гри – спровокувала тренерський штаб на радикальні зміни стартового складу. Було повністю оновлено захист на чолі з воротарем, змінено форварда, а загалом Мостовий провів шість змін на «Кремінь» порівняно з матчем проти «Чорноморця». Цілком імовірно, що «Прикарпаття» свідомо провело значну ротацію проти лідера, щоб дати свіжість основним виконавцям на «лобову» гру з прямими конкурентами.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Сучасне «Прикарпаття» системно застосовує схему 4-1-4-1, за якої «хвилеріз» виглядає наріжним каменем усіх побудов. Будучи за стилем силовою командою, гра якої залежить від непоступливості та бійцівських якостей, івано-франківський колектив зумів здивувати суперників завдяки легкості та техніці Сондея, Семотюка, Волошиновича, який своєчасно відновився після травми й дуже допомагає зараз команді в підготовці та організації атак.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Безперечно, поки що про стабільність у результатах не доводиться говорити – «Прикарпаття» виграло вперше після тривалої перерви. Проте певну позитивну динаміку в грі команди розгледіти можна – в шести матчах весняної частини сезону івано-франківці набрали п’ять очок. Вони скоротили відставання від більш успішних середняків і більш-менш безпечно почуваються над зоною вильоту, зберігаючи певний відрив. Ця перемога має важливе значення для прикарпатців, які перебувають у процесі оновлення.

Лауреат 21-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Руслан Мостовий («Прикарпаття» (Івано-Франківськ)
Середній бал – 4,6

11.04.2021
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine