Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Паулу Фонсека – найкращий тренер 8-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-ліги сезону 2018/2019.
«Олександрія» чудово розпочала поточний сезон, деякий час лідирувала, а напередодні матчу з чемпіонами посідала друге місце. При своїй добре злагодженій грі та чіпкій обороні це той суперник, якого вимушені остерігатися всі клуби Прем’єр-Ліги. Але приїзд «гірників» показав їхні переваги – 0:2.
Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Шахтаря» Паулу Фонсека. Його підопічні зуміли здолати на виїзді найближчого переслідувача та наростили відрив від конкурентів.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
ФК «Олександрія» до цього виграла всі свої домашні матчі в чемпіонаті без пропущених м’ячів. Прекрасний старт підняв господарів до лідерів, тож друга команда поточної першості приймала лідерів. Перемога у такому матчі багато означала для першої трійки та чемпіонату в цілому.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
У «Шахтаря» лишається поза грою форвард Кайоде, також травмований оборонець Ордець. Інші зміни (правий фланг оборони, лівий фланг півзахисту) пояснюються ротацією. Між тим, у господарів схожі втрати – не могли зіграти Пашаєв та Протасов.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Свій шанс проявити себе отримали Бутко (справа у захисті) та Болбат (зліва в півзахисті). Із заміною останнього на Коваленка Тайсон вкотре безболісно перебудувався із місця центрального атакувального півзахисника на лівий край. Під кінець гри, з виходом Кривцова, «Шахтар» спокійно довів гру до потрібного результату.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Награна схема «Шахтаря» – 4-2-3-1 із активними вінгерами та особливою роллю атакувального хавбека (Тайсон, залежно від фази гри, уміє як загострити в короткій перепасовці, так і використати простір завдяки своїй швидкості). По ходу гри відбулася позиційна перестановка між Тайсоном та Коваленком, а в кінцівці «Шахтар» посилив центральний плацдарм пізніми замінами, чим убезпечив себе від хвилювання.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Це п’ята поспіль перемога «Шахтаря» із загальним рахунком 15:3. Клуб найкращий і за домашніми, і за виїзними зустрічами. Демонструє найкращі показники за забитими та пропущеними м’ячами. Після цієї перемоги та осічки «Динамо» у матчі з «Зорею» відрив «гірників» від найближчого переслідувача складає п’ять очок, а від минулорічного віце-чемпіона – відразу сім.
Лауреат 8-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:
Паулу Фонсека («Шахтар»)
Середній бал – 4,8

 

Прес-служба Об’єднання

17.09.2018
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine