Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Олексій Михайличенко – найкращий тренер 31-го туру Favbet Ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Favbet Ліги сезону 2019/20.

Передостанній тур звів у очному протистоянні головних претендентів на срібні медалі: апогей чемпіонату, головний матч туру, «ворота в Лігу чемпіонів» – всі ці епітети личили матчу «Динамо» – «Зоря», який відбувся (на жаль, без глядачів) на головній арені країни. «Динамо» здобуло вольову перемогу над луганцями та випередило їх у таблиці. Тепер усе в руках київської команди.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Лізі – головний тренер київського «Динамо» Олексій Михайличенко. Його підопічні завдали поразки луганській «Зорі» (3:1), завдяки чому вийшли на друге місце з 2-очковим відривом від обіграних конкурентів.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Зоря» кинула виклик киянам: до цього в поточному чемпіонаті суперники ділили очки порівну (по одній перемозі при одній нічиїй), луганці вигравали навіть в столиці на полі конкурентів, а в останніх чотирьох турах не знали поразок. У випадку перемоги підопічні Скрипника достроково оформляли б перший в історії вихід у Лігу чемпіонів (якщо рахувати часи Незалежності України). Обіграти цього суперника в очному протистоянні – було чи не головним завданням динамівців на залишок сезону.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Динамівці не могли задіяти Миколенка, щойно відновилися після травм Бурда та Попов. При цьому у «Зорі» була критична ситуація з воротарями (троє найбільш досвідчених довго знаходилися в лазареті, тільки одного з них – Шевченка – вдалося прямо до матчу підвести в запас), до того ж, особливі обставини – умови оренди – не дозволяли зіграти півзахиснику Леднєву. Особливі обставини – відразу дві травми по ходу гри, які змусили тренерський штаб господарів проводити заміни.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після нічиєї з «Олександрією» в минулому турі тренерський штаб киян наполовину оновив стартовий склад. Місце в воротах Бойка зайняв Бущан, замість молодого Сироти в центрі захисту вийшов Бурда, у середній лінії Андрієвського та Шапаренка замінили Шепелєв і Буяльський. Циганков залишив в запасі менш досвідченого вінгера Цитаїшвілі, а Вербич – форварда Русина. Втім, травма словенця змусила Михайличенка вже в дебюті випускати останнього.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Динамівці зазвичай використовують схему з чотирма захисниками та єдиним форвардом на вістрі, а конфігурація середньої лінії залежить від підбору виконавців у центрі поля (або 4-2-3-1, або 4-1-4-1). У грі проти «Зорі» кияни пережили ранній гол і зуміли за рахунок швидких флангів і наполегливості на рубежі карного майданчика перебороти захист луганців. З точки зору атаки це була одна з найсильніших ігор «Динамо» в цьому сезоні. Вона показала, що, попри кадрові втрати, атакувальний потенціал команди залишається великим, як і перевага в класі виконавців.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

В останніх двох турах динамівці набрали чотири очка, але, загалом, в літньому дограванні виступали нестабільно – безпосередньо перед цим програли з однаковим підсумком 2:3 «Шахтарю» та «Десні» (два матчі поспіль). У таблиці травня-липня «Динамо» перед цим туром було п’ятим, втім, на сьогодні – воно друге. Як і в турнірній таблиці чемпіонату загалом. Із цього напрочуд складного сезону, позначеного травмами, відстороненнями та болісним пошуком своєї гри, «Динамо» повинно зробити правильні висновки та, безперечно, продовжити розвиток своїх гравців.

Лауреат 31-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Favbet Ліги:
Олексій Михайличенко («Динамо» Київ)
Середній бал – 4,8

17.07.2020
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine