Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Олександр Шовковський – найкращий тренер 27-го туру VBET Ліги УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2022/23.
Матч четвертої та п’ятої команд чемпіонату за три тури до фінішу – це цікаво. В випадку перемоги господарі навіть скоротити відставання до більш реалістичних п’яти очок розриву, проте натомість це гості досягли безапеляційної розгромної перемоги.
Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – в.о. головного тренера київського «Динамо» Олександр Шовковський. Його підопічні обіграли ФК «Олександрія» (5:1 на чужому полі) в матчі єврокубкової важливості.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Матч мав певне турнірне значення, хоча від трійки найкращих суперники й відстали ще раніше, а в історії взаємин «Динамо» впевнено передувало. Від 2020 року впродовж чотирьох матчів поспіль олександрійці не могли відібрати очки в киян, а виграти в них не можуть п’ять років. Суто в 2023 році «Динамо» програло більше матчів, ніж його суперник, і в випадку перемоги ФК «Олександрія» могла б ще й теоретично нав’язати боротьбу за четверте місце.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
«Динамо» грає на фоні кадрових втрат: відновлюються після травм воротар Бойко, захисник Попов, півзахисники Шапаренко та Леднєв, нападник Супряга. Перепочинок отримав ключовий опорник Сидорчук. Відбув у розпорядження збірної Сенегалу вінгер Діалло. Через перебір карток не міг зіграти фулбек Дубінчак (була пряма заміна в вигляді Вівчаренка). Проте в господарів були співставні втрати – захисники Мірошніченко (дискваліфікація) та Цуріков, вінгер Третьяков, гравці Динамо (Волошин, Михайленко, Білошевський).

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Порівняно з минулим матчем (2:3 в домашньому матчі з «Чорноморцем») тренерський штаб «Динамо» провів чотири зміни в стартовому складі. Замість Караваєва праворуч у захисті вийшов Тимчик (він якраз відбув дискваліфікацію й повернувся), Сидорчука в центрі поля замінив Шепелєв (не зовсім по функціоналу, нижче грав Андрієвський), на флангах півзахисту вийшли Перріс і Кабаєв замість Беніто та Волошина (вінгери взяли участь у результативних комбінаціях).

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Динамо» системно грає за схемою 4-5-1 з реалізацією в вигляді формацій 4-1-4-1 та 4-2-3-1. Цього разу Шепелєв діяв майже на одній висоті з Буяльським, часто зміщувався на лівий край із правоногими кросами. Особливу роль у побудовах відіграв Андрієвський, який був зв’язковим між лініями. Коли ж після паузи на повітряну тривогу ввійшли в гру свіжі гравці, кияни тільки розвивали свій успіх, не знижуючи темп.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Це четверта в чемпіонаті – та найбільш крупна – розгромна перемога «Динамо». Кияни вперше забили п’ять м’ячів у сезоні 2022/23. Це непогана реабілітація після поразки вдома на день народження клубу. Від жовтневої поразки в «Класичному» з «Шахтарем» кияни не програють на виїзді на внутрішніх теренах – уже 10 матчів (9 перемог і 1 нічия – четверта перемога на чужому полі поспіль).
Лауреат 27-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Олександр Шовковський («Динамо» Київ)
Середній бал – 4,6

21.05.2023
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine