Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Олександр Рябоконь – найкращий тренер 33-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

Передостанній тур Першої ліги все ще зберігав інтригу – свідчення високої конкурентності та спортивності турніру. Й одним із визначальних матчів тут був поєдинок, який відбувався у Петровському районі. «Інгулець» мав відстоювати своє третє місце у боротьбі із безпосереднім конкурентом і поступився на своєму полі – 1:3.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Десни» Олександр Рябоконь. Його підопічні перемогли третю команду поточного сезону в матчі 33-го туру, потіснивши її із медальної зони, що дає шанси на стикові матчі післясезоння з Прем’єр-лігою.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Найважливіший матч сезону, «достроковий фінал», який давав надію на вихід у плей-офф. Ця виїзна перемога довела перевагу «Десни» та дозволила їй здобути стратегічно важливу рокіровку в таблиці. Завдяки цьому, тепер все в руках чернігівців, яким перемога гарантує шанс поборотися за підвищення у класі.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Склад «Десни» все ж був не оптимальним. Не грав Слінкін, якому була заміна ліворуч у захисті. Через тяжку травму у травні недоступний вінгер Картушов – гравець, який відповідав за швидкісні сольні проходи та виконання стандартів під ліву ногу. Однак він вилетів раніше – у гостей був час награти можливі зміни. А у господарів також були втрати, в тому числі, лідер гонки бомбардирів чемпіонату Акименко. Тож у плані кадрових проблем між суперниками – паритет.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім туром, Рябоконь замінив Єрмакова на Д.Фаворова, що пропускав матч із МФК «Миколаїв», отримавши додатковий відпочинок (компенсувати його довелося на універсалізмі Головку-молодшому). Також тренерський штаб оновив групу атаки, й вихід трійки Філіпов – Волков – А.Фаворов себе цілком виправдав.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Особливість «Десни» – після травми Картушова команда вдалася до особливої побудови флангової роботи. Тепер сюди номінально підв’язуються атакувальні хавбеки, схильні до ігрової імпровізації та зміщень. Фланги менш ортодоксальні, більш творчі – це дозволяло розтягувати захисну лінію «Інгульця». Під кінець матчу гості вдало оновляли центр півзахисту та групу атаки, що дозволило утримати темп.

5. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Десна» – найкраща за підсумками 11 весняних турів (28 очок із 33 можливих у матчах березня-травня). Ця стабільність та прагматичність у боротьбі за результат і дозволила у підсумку чернігівцям відвоювати собі третє місце, хоча у якийсь момент здавалося, що ця місія неможлива. Це була шоста поспіль перемога «сіверян», які також утримують звання найрезультативнішої та найуспішнішої виїзної команди поточного сезону.

Лауреат 33-го ігрового дня в номінації Тренер туру:

Олександр Рябоконь («Десна»)

Середній бал – 4,8

 

Прес-служба Об’єднання

13.05.2018
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine