Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Олександр Косевич – найкращий тренер 29-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19.

Краматорський «Авангард» належить до прогресуючих клубів. Під керівництвом Косевича він щороку підіймає свій авторитет у Першій лізі. Позаторік встановив своє історичне досягнення – сьоме місце за підсумками чемпіонату. Минулого сезону покращив клубний рекорд до шостої позиції. Цього разу за тур до завершення «Авангард» має шанси навіть на фініш у п’ятірці найкращих.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Авангард» Олександр Косевич. Його підопічні обіграли на виїзді «Балкани» із рахунком 2:1, що важливо для того, щоб посісти якнайвище місце в турнірній таблиці.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Зустрічалися восьма та шоста команди першості (на момент початку туру), тож, за існуючої щільності, результат їхнього протистояння безпосередньо позначався на положенні команд у горішній частині таблиці. Особлива мотивація господарів – це був заключний матч у чемпіонаті для них. Особлива мотивація гостей – взяти реванш за домашню поразку в першому колі.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди мали суттєві втрати. «Балкани» через дискваліфікацію не могли розраховувати на основного захисника Саламаху, через травми та інші обставини – на захисника Любчака, вінгера В.Златова та універсала атаки Герасимця. «Авангард» через перебір карток втратив на цю гру центрхава Полюляха, а через травми та хвороби – на захисника Мірошника та вінгера Трояновського. Фактично, кожен із цих гравців міг би посилити свої команди.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Краматорці в минулому турі програли вдома «Руху» (1:2), тож вдалися до суттєвої перебудови складу. І, треба сказати, зміни (навіть із залученням малодосвідчених гравців і тих, хто мало грав цього сезону) спрацювали. Воротар Солдатенко вийшов замість основного Денчука, Савін замінив у захисті Шершня, Ульянов на місці лівого фулбека – Воробея. У центрі поля із трійки півзахисників лишився лише Синицький, замість Полюляха вийшов Лобов, а Копитова – Демченко. Собко змінив на фланзі атаки Ємця, а замість Кірієнка на вістрі з’явився Щебетун.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Як наслідок, змінилися акценти в півзахисті. Якщо попередню схему можна було читати як 4-1-4-1 чи навіть 4-3-2-1, то тепер це були чисті 4-2-3-1 із досить мобільною групою атаки. Така перебудова дозволила «Авангарду» ефективно застосовувати контратаки, а також сповна користатися чисельною перевагою під час швидких переміщень. Відзначаємо й високий пресинг, наслідком якого став перший гол.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Треба сказати, що останнім часом «Авангард» грав нерівно. Але є одна обставина, яка вирізняє цю команду – її винятково сильний, найкращий серед усіх середняків, виступ на виїзді. Перемога на Одещині – це вже восьмий у сезоні гостьовий виграш «жовто-зелених». Більше цього сезону – тільки у чемпіона, СК «Дніпро-1». Перед заключним туром «Авангард» посідає друге місце за кількістю набраних на виїзді очок.

Лауреат 29-го ігрового дня в номінації Тренер туру:

Олександр Косевич («Авангард»)

Середній бал – 4,6

20.05.2019
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine