Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Олександр Косевич – найкращий тренер 16-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19


«Інгулець» дуже переконливо зіграв у Кубку України, де обіграв ФК «Маріуполь» та здобув путівку в чвертьфінал. Однак про результат цієї гри треба було дуже швидко забувати, тому що далі був складний матч у чемпіонаті – проти «Авангарду», який досить часто створює труднощі петрівцям. І цього разу краматорський клуб виявився сильнішим – 3:1.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Авангарду» Олександр Косевич. Його підопічні зуміли вдруге в сезоні обіграти «Інгулець», завдяки чому закріпились на сьомій позиції із дуже хорошими шансами до кінця осені поборотися за п’ятірку найкращих.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
«Інгулець» належить до найбільш швидко прогресуючих клубів України. Проводячи лише третій сезон у Першій лізі та четвертий на професіональному рівні загалом, клуб реально претендує на підвищення у класі. Те, що «Авангард» регулярно відбирає у нього очки, свідчить про правильність його тактики гри проти фаворита.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
У центрі півзахисту господарям не міг допомогти дискваліфікований Шершень, а також ще кілька досвідчених гравців, для яких нинішній сезон затьмарений травмами. Однак цього разу проблеми суперників були навіть більшими. Перебір карток не дозволив зіграти відразу трьом провідним гравцям – центральним півзахисникам Лупашку та Піднебенному, а також фланговому захиснику Солдату. Додамо до цього лазарет із оборонцями Павловим і Баланом, а також Ковальовим, який вибув буквально перед грою. Весь центральний плацдарм гостей був «оголений» цими втратами.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
«Авангард» у нинішньому сезоні досить успішно використовує свій кадровий потенціал. Так, порівняно з попереднім туром, було оновлено ледве не половину складу. І якраз вихід Мірошника, Полюляха, Матяжа, Демченка багато в чому визначив результат. Зміни заносимо в плюс, при тому, що не всі з них були плановими.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Досить часто проти особливо досвідчених та амбітних суперників «Авангард» використовує схему з трьома центральними півзахисниками, націленими на відбір. Цього ж разу, із виходом Демченка, краматорці могли більшими силами проводити швидкі атаки. Тобто, тактика 4-2-3-1, застосована господарями, дала їм більшу мобільність на чужій половині поля, а в підсумку – велику перевагу при швидких зустрічних атаках. Заміни по ходу матчу дозволили підтримати свіжість переміщень та жорсткість відбору.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
«Авангард» пережив дві поспіль поразки, та й загалом восени грає не дуже переконливо. Саме тому перемога над петрівцями особливо важлива для колективу й дає надії на максимально успішне за нинішнього очкового доробку завершення осінньої частини сезону.
Лауреат 16-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Олександр Косевич («Авангард»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

05.11.2018
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine