Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Олександр Хацкевич – найкращий тренер 3-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-ліги сезону 2018/2019


Центральним протистоянням третього туру став матч «Динамо» проти «Шахтаря» – класичне українське протистояння, один із найбільш інформативних поєдинків, які може запропонувати вболівальнику східноєвропейський футбол. Чергову – вже третю поспіль, з урахуванням суперкубка, перемогу в цьому двоборстві здобули динамівці.
Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Динамо» Олександр Хацкевич. Його підопічні зуміли здолати донеччан (1:0), продовжуючи йти в лідерах УПЛ з абсолютним показником.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Класичне є окрасою українського футболу, але також і надзвичайно важливим з турнірної точки зору матчем. Обидві команди стартували в чемпіонаті з двох перемог, отож до очного протистояння підходили з абсолютним показником – і без втрат. До того ж, «Шахтар» прагнув реабілітації за суперкубковий програш. Тобто, центральний матч туру проходив за високої спортивної мотивації.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Травма не дозволила зіграти напівоборонцю Шапаренку, все ще набирають форму літній новачок бразилець Сідклей та віце-чемпіон світу хорват Пиварич, якому потрібен час, аби оговтатися після участі в Мундіалі. Втім, у донеччан втрати були не меншими: відсутність Кривцова та Ордеця ослабила та робила практично безальтернативною оборону, а травма Кайоде не дозволила варіювати нападом.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
За відсутності Пиварича позицію лівого захисника закриває фланговий універсал Морозюк. Уже звичним є використання Шепелєва на вершині центрального трикутника у півзахисті киян. За великим рахунком, найбільша заслуга тренерського штабу киян – у стабілізації складу, який стає все більш зіграним та прогнозованим. Тож навіть після літніх втрат та значного скорочення глибини заявки «Динамо» лишається боєздатним.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Весняні знахідки Хацкевича продовжують лишатися ефективними проти «Шахтаря». По суті, це повернення до давніх динамівських ігрових традицій: великої інтенсивності гри, високого пресингу, значних обсягів виконаної роботи – як у грі з м’ячем, так і без м’яча. Нинішнє «Динамо» орієнтується на швидкість флангів та особливу в’язкість центрального плацдарму. Це забезпечує тріо центрхавів та форвард Бесєдін. Фактично, навіть в грі на своїй половині, суперник не почувався вільним, тому що господарі високо зустрічали донеччан та за рахунок бігової роботи патрулювали всю середню та фінальну третини поля.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Від часу весняної поразки в фіналі кубка на початку травня «Динамо» не програє не лише «Шахтарю», але й будь-кому із суперників. У Прем’єр-лізі це четверта поспіль перемога киян, а загальна динамівська безпрограшна серія (включаючи літні спаринги) досягла 13 матчів. 11 перемог та дві нічиї за період від восьмого травня донині.
Лауреат 3-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:
Олександр Хацкевич («Динамо»)
Середній бал – 4,8

 

Прес-служба Об’єднання

06.08.2018
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine