Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Олександр Чижевський – найкращий тренер 29-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки передостаннього туру української Першої ліги сезону 2019/20.

Видатна за інтригою Перша ліга-2019/20 наближається до свого фінішу. Зараз має значення кожен гол: тому що інтрига живе не лише серед претендентів на медалі, а й поміж аутсайдерів, які тепер борються за уникнення плей-офф. Не дивно, що за таких обставин відразу кілька матчів у центрі уваги. Один із них – між «Чорноморцем» і «Агробізнесом» – напряму впливав на медальну боротьбу.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер волочиського «Агробізнесу» Олександр Чижевський. Його підопічні перемогли на чужому полі «Чорноморець» (1:0), зберігаючи чудові шанси на здобуття першолігових медалей – вперше в клубній історії.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Перемога залишала «Агробізнесу» дуже непогані шанси на медальний фініш. Завдяки трьом очкам, здобутим у Одесі, все в руках волочиського клубу – треба в останньому турі вдома обігрувати оболонців. До того ж, хоча команди тільки започаткували очне протистояння в нинішньому сезоні, між ними вже існують кадрові перетини й принциповість у матчах. Це друга в чемпіонаті «суха» перемога «Агробізнеса» над одеситами.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Кадрових втрат у «Агробізнесу» напередодні виїзду в Одесу не було, а от «Чорноморець» не міг розраховувати на дискваліфікованого захисника Остапенка, а вінгер Янаков після завершення терміну оренди повернувся в клуб, якому належить його контракт.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб «Агробізнесу» системно проводить ротацію, щоб зменшити навантаження на склад при щільному графіку. Після умовно домашнього матчу з «Миколаєвом» у минулому турі (він відбувався в Хмельницькому) волочиська команда провела три зміни у стартовому складі: Слотюк/Дідик у захисті, Черненко/Семенюк у півзахисті, Петров/Семенець в атаці.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Чижевський – прихильник стрункої побудови 5-4-1 із перелаштуванням на 3-4-3 в фазі позиційної атаки. Високі фланги з інвертованими вінгерами та фулбеками з активними підключеннями забезпечують постійний тиск з флангів, а вихід високого і при цьому спритного в карному майданчику Петрова дозволив покладатися на його переваги в єдиноборствах.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Агробізнес» не програє п’ять матчів поспіль (три перемоги та дві нічиї з середини липня). Треба відзначити, що у трьох матчах цієї серії, включно з одеським, волочиський клуб не пропускав м’ячів у власні ворота. У трьох останніх виїздах підопічні Чижевського набрали 7 очок із 9-ти можливих, пропустивши за цей час лише один раз.

Лауреат 29-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Олександр Чижевський («Агробізнес» Волочиськ)
Середній бал – 4,6

08.08.2020
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine